19 Eugène Hanssen. Ajax blijkt dit seizoen zelfs ook in Limburg te kunnen winnen. 22 april, vriendschappelijk: Tunesië - Zweden (0-0) 0-1. Bijzonderheden: Pettersson speelt 90 minuten mee. 23 april- Co Adriaanse wordt bij Ajax di recteur opleidingen. De ex-onderwijzer, die in februari bij FC Den Haag werd ont slagen als trainer, begint op 1 juni in De Meer. 24 april de tuchtcommissie van de KNVB legt Frank de Boer een schorsing op van twee wedstrijden, nadat op ad vies van de waarnemer (en met de tv- beelden als bewijs) een overtreding van de verdediger in het competitietreffen met Sparta was onderzocht. Zoiets overkwam eerder dit seizoen Danny Blind na een actie jegens Wlodi Smola- rek van FC Utrecht. De gemeente Amsterdam begint de voorbereidende werkzaamheden voor de bouw van een nieuw stadion in de hoofdstad, dat Ajax als voornaamste bespeler zal krijgen. Tot 24 mei krijgen belangstellenden de kans te reageren op de richtlijnen die worden gesteld voor een onderzoek dat moet uitwijzen in hoeverre de accommodatie schade toe brengt aan de omgeving. 26 april' Het publiciteitsbedrijf Alrecon heeft FC Den Haag voorgesteld Tscheu La Ling voor komend seizoen te con tracteren als technisch directeur. Dat meldt de Krant op Zondag. Ling, in de jaren zeventig en tachtig onder contract bij Ajax, zou moeten gaan samenwerken met de nieuwe trainer in de Residentie, Nol de Ruiter. Competitie: Ajax - VW (1-0) 3-1. Bijzonderheden: Pettersson opent van elf meter de score (Dan Petersen was door Werner Smits neergelegd, wat hem geel oplevert) en VW'er Eric Orie mag een penalty benutten, nadat Sonny Si- looy zich had laten gaan. Ook geel voor hem. Verder wordt VW-er Roger Pol man weggestuurd, omdat hij Petersen wat al te hard had gestuit. Veel meer krij gen de 13.500 toeschouwers niet te zien in de laatste thuiswedstrijd van Ajax voor de competitie. 29 april, Europacup: AS Torino - Ajax (0-1) 2-2. Bijzonderheden: die UEFA-cup mogen we ons niet meer laten ontnemen. Zo denkt elke Ajacied erover na het glan zende optreden in het kolossale en mooie Delle-Alpistadion in Turijn. Ajax had het zich zelfs makkelijker kunnen maken, want de strijd om de beker zon deroren had al beslist kunnen (moeten?) zijn. En dat tegen een Italiaanse oppo nent, die in Europees verband thuis al leen een tegendoelpunt van het nietige Reykjavik moest toestaan. Het tweede Ajax-doelpunt komt op naam van Pet tersson, die zich weer trefzeker toont vanaf elf meter (Benedetti had Berg kamp gevloerd). Torino, dat al twee ba sisspelers wegens schorsingen moest missen, moet het in Amsterdam doen zonder Bruno en Annoni. Zij lopen na een charge op Bryan Roy hun tweede gele kaart van dit Europacupseizoen op. Ajax blijft weer schadevrij en bovendien voor de elfde achtereenvolgende keer ongeslagen! Niet Ling, maar De Ruiter wordt manager technische zaken bij FC Den Haag. Een mogelijke aanstelling van de oud-Aja- cied zou tot te veel problemen leiden binnen de Haagse club. 30 april Kassa! Ajax moet in totaal 26.000 gulden aan de UEFA, de Euro pese voetbalunie, betalen. Het afsteken van vuurwerk vóór en tijdens de tweede halve-finalewedstrijd tegen Genua wordt met een boete van 19.500 gulden bestraft. Verder constateerde de UEFA- waarnemer dat de opstelling van de te levisiecamera's niet overeenkwam met de voorschriften van de UEFA; goed voor 6500 gulden boete. In het NOS-sportjournaal kunnen de te levisiekijkers meegenieten van de unie ke sfeer na afloop van het duel met To rino. Eén vak van het stadion is nog bezet, met alleen fans van Ajax, en zij zingen als één man het "We are the champions" van Freddy Mercury's Queen. Verder wordt een aubade ge bracht aan de verguisde trainer/coach Louis van Gaal. Om kippevel van te krij gen. 3 mei, laatste competitiewedstrijd van het seizoen 1991-1992: SW Dordrecht '90 - Ajax (0-2) 0-5. Bijzonderheden: Het kampioenschap was al behaald door PSV, maar dat weerhoudt de rood-witten er niet van om de competitie in stijl (en met de grootste uitzege) af te sluiten. Ajax blijft onder Van Gaal gedisciplineerd en vooral gedreven voetballen, al had de zege opnieuw gro ter uit kunnen vallen. Sinds december vorig jaar (toen voor het eerst sinds tijden een thuiswedstrijd verloren ging en wel tegen Vitesse) heeft Ajax in competitie verband niet meerverloren. Alleen Feye- noord (voor de KNVB-beker) en een Ita liaanse oefenpartner (Catania) wisten de Van Gaal-equipe dit jaar te kloppen. Even wat zaken op een rijtje: Menzo mis te geen enkele competitieminuut, hij was één van de 20 spelers die door Beenhakker en Van Gaal werden inge zet. Zes spelers verzaakten in vier duels (Blind, De Boer, Aron Winter, Bergkamp, John van Loen en Pettersson). Ajax was - ondanks vele gemiste kansen - de meest schotvaardige eredivisieclub met 83 doelpunten en dat is een score die de laatste vijf jaren niet werd bereikt. Ook leverde Ajax de topscorer: Berg kamp (goed voor24 doelpunten); Menzo werd wel vaker gepasseerd dan we van hem de laatste seizoenen gewend zijn (24). Qua punten (55) deed Ajax het heel goed, we moeten tot het laatste jaar met Johan Cruyff als speler teruggaan (1982-'83) om een betere score (58 pun ten) tegen te komen. PSV werd dus kam pioen, met slechts één nederlaag, maar dat had Ajax al in de jaargangen 1969- '70 en 1971-72 gepresteerd. Wat het toeschouwersaantal betreft; op dat punt moest Ajax inleveren (zo'n 3000 men sen). Net als in het seizoen 1990-'91 boekte Ajax de hoogste score (toen 7- 0 tegen NEC en nu 7-0 tegen FC Twen te). Nog even terug naar het publiek: zo wel uit als thuis was Ajax publiekstrekker nummer één (zowel tegen PSV als Feye- noord in het Olympisch stadion een volle bak) en uit trok Ajax gemiddeld meer mensen dan PSV. Voor het eerst sinds jaren hoorde Ajax niet bij de 'sportiefste' clubs: zo'n 20 gele kaarten en rood voor Jan Wouters, John van 't Schip, Mar- ciano Vink en Bergkamp. Verder kregen Blind en De Boer een papieren rode straf naar aanleiding van tv-beelden. 5 mei: Menzo verlengt zijn contract bij Ajax met twee jaar. 6 mei: In de voorlopige, 25-koppige se lectie voor het Nederlandse elftal dat meedoet aan de EK-eindronden zitten liefst negen Ajacieden. Van het zo suc cesvolle basisteam ontbreken alleen Pettersson (da's logisch) en Silooy (die opnieuw een belangrijk toernooi met Oranje moet missen). De gekozenen zijn dus wel: Menzo, Blind, Jonk, Michel Kreek, Van 't Schip, Bergkamp, De Boer, Roy en Winter. Vriendschappelijk: Zweden - Polen (3-0) 5-0. Bijzonderheden: Pettersson bepaalt na ruim een uur de eindstand met een kop bal op 5-0 en wordt direct gewisseld met het oog op de tweede UEFA-cupfinale, over een week. AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 21