Aanvulling op 18 Ajax' kroniek van het seizoen '91-'92 door Hans Janssen 18 februari, oefenwedstrijd: Catania (Ita) - Ajax (2-0) 2-0. Doelpunten: 28. Cipriani 1-0, Cipriani (strafschop) 2-0. Scheidsrechter: Rosario Lo Bello (Ita). Toeschouwers: 4000. Bijzonderheden: deze wedstrijd in het kader van een nederlaagtoernooi, dat uiteindelijk werd gewonnen door PSV, wordt beslist door een strafschop, toe gekend nadat jeugdspeler Jeffrey van As een overtreding had begaan op Lo- riano Cipriani. Opstelling: Van der Sar; Blind (46. Si- looy), Alflen (74. Pettersson), Jonk en Van As; Willems, Bergkamp (46. Winter) en Groenendijk; Van 't Schip (46. Peter sen); Van Loen en Davids. 5 april competitie: Willem II - Ajax (1-2) 2-4 Bijzonderheden: Ajax wint gemakkelij ker dan verwacht (ondanks vele gemiste kansen en een blunder van Stanley Men zo), maar incasseert ook een gele kaart voor Rob Alflen. Tegenspeler Meijs krijgt eveneens geel. 6 april: Dick Advocaat, na de eindron den van het Europees kampioenschap in Zweden opvolger van Rinus Michels als bondscoach van de KNVB, komt met een opvallend verzoek. Hij vraagt PSV- doelman Hans van Breukelen zich lan ger beschikbaar te stellen. De PSV- keeper zou er eigenlijk na die EK-finales een punt achter willen zetten. Wat zullen Menzo en zijn concurrent bij Feyenoord, Ed de Goey, nu wel denken? Op 81-jarige leeftijd overlijdt Jan Westrik. Hij was van 1963 tot 1985 se cretaris van Ajax. Begin jaren zeventig vormde hij een sterk driemanschap met voorzitter Jaap van Praag en penning meester Henk Timman, beiden inmid dels ook al overleden. Westrik was rid der in de orde van Oranje Nassau en drager van de gouden erespeld van de stad Amsterdam. Hij is bij Ajax erelid en was 68 jaar lid van de club. 7april: Goed nieuws! Vier Ajacieden ver lengen hun contract. Michel Kreek blijft tot 1 juli 1995, de verbintenis van Wim Jonk wordt tot 1 juli 1996 opengebroken en reservekeeper Edwin van der Sar zet zijn handtekening onder een nieuwe, tweejarige verbintenis. Edgar Davids te kent zijn eerste A-contract, met een looptijd van twee jaar. 12 april, competitie: Ajax - FC Den Haag (2-1) 3-2. Bijzonderheden: de eerste strafschop tégen Ajax is een feit, nadat Dennis Bergkamp in defout gaat tegenover Hei- ni Otto, Emiel van Eijkeren scoort, maar de zege komt niet in gevaar. Geel is er voor Bergkamp en Jonk, alsmede de Hagenaars Michel Adam en Edwin Pur vis. Ajax (lees: Stefan Pettersson) krijgt overigens ook een penalty, nadat Albert van Oosten de doorgebroken Jonk heeft neergelegd. 13 april: Een burgemeester heeft het recht voetbalsupporters, die zonder toegangskaart naar een wedstrijd van het betaald voetbal komen, door de po litie op te laten pakken en vast te laten houden. De afdeling rechtspraak bij de Raad van State heeft een dergelijk optreden van de Eindhovense burge meester Van Kemenade in september 1989 rond het eredivisietreffen PSV - Ajax goedgekeurd. De bezwaren tegen het optreden van de politie (die een groep supporters vastzette in de kelder van het hoofdbureau van politie) waren ingediend door een aantal Ajax-fans en de Stichting F-Side Amsterdam. 15 april: John Hansen ondergaat voor de derde keer dit seizoen een operatie aan zijn rechterknie. De Deen draafde in slechts één officieel duel op (uit tegen Vitesse) en moest toen geblesseerd af haken na een botsing in de lucht met Frank de Boer. Europacup, tweede halve finale: Ajax - Genua (0-1) 1-1. Bijzonderheden: voor het eerst sinds 1988 staat Ajax weer in een Europese bekerfinale. Ging het toen om de Euro pacup voor bekerwinnaars (die uitein delijk naar KV Mechelen ging); dit keer staat voor het eerst in de Amsterdamse clubhistorie de UEFA-Cup op het spel. In dit toernooi was de halve finale (in 1970) tot nu toe het hoogst bereikbare geweest, Arsenal voorkwam toen kwa lificatie voor de eindstrijd van het toer nooi, dat toen nog de Jaarbeurssteden- beker als inzet kende. Nu wordt het dus de UEFA-Cup, al moet het uitzinnige pu bliek wel enige minuten sidderen, zeker nadat Genua de leiding heeft genomen. Bergkamp voorkomt met een attent doelpunt uitschakeling. Geel is er voor de Italianen Eranio en Caricola. In Ajax' zevende EC-finale moeten de rood-witten het opnemen tegen op nieuw een Italiaanse tegenstander. Want niet het Real Madrid van voormalig Ajax-coach Leo Beenhakker, maar AS Torino bereikt de eindstrijd. En net als Ajax kwamen ook de Turijners nog nooit zo ver in dit toernooi. De nummer 4 van Italië heeft de minst gepasseerde ver dediging van de Serie A en verloor Europees gezien alleen in Madrid (met 2-1). Terwijl Ajax nog nageniet van het succes komt een meerderheid van de gemeen teraad van Amsterdam tot een akkoord over een nieuw, multi-functioneel sport stadion. De accommodatie moet aan de Stramanweg in Amsterdam-Zuidoost (zeg maar: Bijlmer) komen en wordt voorzien van een transferium, een soort knooppunt van goede openbaar-ver- voer-verbindingen en autowegen. De bouw moet volgend jaar al beginnen... 18 april: De voorverkoop van kaarten voor de tweede UEFA-cupfinale tussen Ajax en Torino (die pas op 13 mei wordt gespeeld), ontaardt in een chaos. Ajax en politie hebben de belangstelling van voetballiefhebbers onderschat en vele mensen moeten gewond of teleurge steld (omdat ze ondanks lang wachten géén kaartje(s) hebben gekregen) wor den afgevoerd. 21 april, competitie: Roda JC - Ajax (0-2) 0-3. Bijzonderheden: Ajax weigert de titel strijd op te geven en kan het zich zelfs veroorloven om de youngster Michael Reiziger in te laten vallen. Geel is er voor de Roda-spelers Bert Verhagen en AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 20