Ajax houdt geen open dag. Wel bent u welkom op een tentoonstelling in de beurs san Berlage tussen 1-8 en 6-9. 16 Gaal was er niet over te spreken. Geluk kig heeft hij mij op mijn woord geloofd en is het probleem op een eerlijke manier uit de wereld geholpen, ledereen wil vanzelfsprekend zijn plaats behouden, maar ik ben niet te beroerd om anderen te helpen. En die instelling had ik bij Den Haag en Roda ook, al werd daar van mij verteld dat ik een lastige jongen was. Nou, ik ben gewoon eerlijk. Wat heb ik trouwens te verbergen? Daarom had ik er ook geen moeite mee om aan het eind van het seizoen mijn zegje te komen doen in het RTL-televisieprogramma Barend en Van Dorp. In tegenstelling tot anderen kan ik wel goed met hen over weg en ik weet gewoon dat de publiciteit erbij hoort, ook als het wat minder voor de wind gaat. En als Barend en Van Dorp me in de maling hadden willen nemen, dan was ik ad rem genoeg om daarop te reageren. Ik heb mijn mondje toch ook bij me". Het kon niet uitblijven: zoals het meer Ajacieden in de wachtkamer vergaat, werd ook Groenendijk genoemd als één van de spelers die door een andere club gehuurd zou worden. In februari was er sprake van serieuze interesse van Groe- nendijk's vorige werkgever FC Den HaagAjax' technische staf sprak echter zijn veto uit en achteraf kan de 'links- poot' er niet rouwig om zijn. "Anders had ik tegen degradatie moeten vechten en had ik die problemen in de beslissings wedstrijd tegen Go Ahead Eagles mee gemaakt. Helaas is de club wel erg diep gezakt. De discipline is gewoon weg, wat ook blijkt uit het aantal gele kaarten, ik dacht een stuk of tachtig. En het kwam vaak genoeg voor dat de ploeg daardoor nogal wat basisspelers moest missen. Tja, wat wil je. Achteraf ben ik inderdaad blij dat ik ook om die reden bij Ajax ben gebleven. Ik kan me de interesse in on der andere mij wel voorstellen want een reserve bij Ajax is bij een andere club geheid één van de betere". Groenendijk zegt het nog niet zo slecht te hebben gehad bij Ajax. "Ik heb twintig competitiewedstrijden meegespeeld en heb twee keer een Feyenoord-Ajax in een volle Kuip meegemaakt. Ook de wedstrijd tijdens het La Corunatoernooi tegen Real Madrid was voor mij een hoogtepunt. En de finalewedstrijden te gen Torino natuurlijk, al mocht ik jammer genoeg alleen in Turijn meespelen. Ik had er in Amsterdam wel op gerekend opnieuw ingezet te worden toen Kreek naar de kant ging. Van Gaal koos echter voor een meer verdedigend ingestelde speler en dat werd Vink. Logisch, maar wel jammer. Gefeest heb ik echter toch, al heb ik in het veld geen aandeel kunnen leveren. Daarom heb ik me ietwat op de achtergrond gehouden, want je kunt je als wisselspeler niet veroorloven om tien minuten met de cup in de hand te gaan staan. Ik heb desondanks lol gehad. We zijn na de finale en de huldiging zelfs nog bij Dennis Bergkamp geweest. Daarna hebben we wat gegeten en gedronken in het restaurant van Bobby Haarms. De volgende dag waren we bij Barend en Van Dorp, maar dat schijnt een nogal duffe vertoning te zijn geweest. Gezel liger was het de zondag daarop in de studio van Joop van den Ende in Aals meer. Maar toch kreeg je langzamer hand in de gaten dat de meeste spelers het welletjes vonden. We waren gewoon aan rust toe. Vooral de internationals, die immers het toernooi om de Europese titel voor de boeg hadden. En de over geblevenen hadden nog één wedstrijd tegen Burnley af te werkenDat was ove rigens een fijne ervaring. We kregen zelfs een staande ovatie". Het was het zoveelste bewijs voor Alfons Groenendijk dat hij er goed aan heeft gedaan om bij Ajax te komen én... te blij ven. "Het is niet iedereen gegeven om voor Ajax uit te mogen komen. En al heb ik behalve ups ook downs meegemaakt, ik kijk er met veel plezier op terug". Maar hoe is dan zijn houding te verklaren, pal voor de return in de halve finale van het UEFA-cuptoernooi tegen Genua? Toen scheen hij de rest van de selectie de rug toegekeerd te hebben. "Dat is wat ver keerd overgekomen in de media. Ik heb drie dagen in het trainingskamp gezeten met de selectie en toen kreeg ik op de dag van de wedstrijd te horen dat ik niet eens bij de zestien voor de wedstrijd zou zitten. Toen heb ik besloten om lekker thuis voor de televisie naar het voetbal te gaan kijken. Het was niet verplicht om bij de groep te blijven en ik had echt geen zin om duizend keer hetzelfde te moeten vertellen na de wedstrijd. Bo vendien moest ik zelf een plaatsje gaan zoeken op de tribune en toen heb ik mijn spullen maar gepakt. Hoe ik de wedstrijd heb beleefd? Prima, met een bordje nasi voor me en met mijn gedachten bij de jongens. Van Gaal keurde mijn houding niet goed, maar hij had er wel begrip voor. Hij weet wat er in een speler om gaat. Naar buiten toe is het allemaal wat overtrokken overgekomen". Het interview zit er nagenoeg op. Lang zaam maar zeker richten we onze aan dacht op één van de vele sportevene menten die deze zomer op de televisie te zien zijn (geweest). "Die volg ik graag en net als nu heb ik meestal daarnaast de radio aan. Zo hoef ik niets te missen". En doet hij zelf in deze periode ook nog aan sport? "Wel degelijk. Ik loop gere geld, heb gisteren een groot aantal ki lometers gefietst en ga verder wel eens tennissen of, zoals vanavond, biljarten". Louis van Gaal kan gerust zijn: condi tioneel zal het in de aanloop naar de nieuwe competitie wel snor zitten bij Alf ons Konijn Groenendijk. HM!!! li: AJACIED - JUNI I992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 18