15 Toen kwam de ommekeer, al wilde Al- fons ("nee, het is niet Alphons, Fons mag wel overigens") Groenendijk niet van op geven weten. "Ik liep een behoorlijke blessure op in een oefenwedstrijd tegen Aalsmeer (op 3 september, HJ). Maar omdat ik zo snel mogelijk terug wilde komen, heb ik me geforceerd. Ik wilde geen rust nemen, want als je de kans hebt gekregen om bij Ajax te voetballen, dan is wachten toch wel het laatste wat je wilt doen. Ik ben doorgegaan en meende het op grond van mijn ervaring te kunnen redden. Ik heb vanaf de twee de helft van het seizoen 1981 -'82 in het betaalde voetbal gespeeld. Eerst bij FC Den Haag, dat me overnam van UVS in Leiden. Ik ben mijn carrière overigens begonnen bij LFC, maar dat terzijde. Na Den Haag werd Roda mijn club en daar ben ik drie jaar basisspeler geweest. Ik was er één van de vijf vaste waarden, zo noemde trainer Jan Rekerdat. En met dat stempel had ik helemaal geen moei te, het betekende voor mij in ieder geval geen extra druk, al wordt er van jou na tuurlijk meer verwacht dan van een an dere speler in het elftal. Maar ik hoefde me bij Roda niet te bewijzen". "Bij Ajax moest ik vechten voor mijn plaats en ondanks die blessure heb ik er alles voor gedaan. Dat is echter ver keerd uitgepakt. Op het moment dat Leo Beenhakker naar Real Madrid vertrok en Louis van Gaal diens werkzaamheden overnam, ging ik weer spelen. Welis waar niet voor de volle honderd procent, maar ik stond er. De echte Groenendijk was dat echter niet". Van Gaal kreeg dat ook in de gaten en zette de geboren Leidenaar na de uit wedstrijd tegen FC Twente en met de eerste UEFA-cupwedstrijd tegen het Spaanse Osasuna voor de boeg uit de basis. Groenendijk had toen acht wed strijden achtereen in de basis gestaan. "Ik had het er heel moeilijk mee. Maar dat weet je, dat kunnen de consequen ties zijn, wanneer je opgenomen wordt in een grote groep met allemaal goede voetballers. Je moet toch ook een beetje geluk hebben. Ik werd een nieuwe erva ring rijker: zitten op de bank en dat is een apart gevoel. Na de wedstrijd ben je niet moe, je mist het spelen. Oké, je bent bij een overwinning blij voor de jon gens, voor de club, maar je mist voor jezelf de echte blijheid. Want de anderen hebben liet voor je gedaan, al wil ik de rol van een reservespeler zeker niet on derschatten. Ikhebermetdetrainerover gesproken en hij twijfelt ook niet aan mijn voetbalkwaliteiten. Die staan buiten kijf. Maar ik pas niet in het team. Inderdaad: dit team. En Kreek wel. Dat komt omdat er vooruit wordt verdedigd en is Kreek hangend op links in de zone beter op zijn plaats, vindt de trainer. Hij heeft zijn twijfels over het feit wat ik kan met zo'n groot gat in de rug. Michel is gewoon een betere verdediger dan ik. Ik weet ook wel dat ik vaak genoeg met Arnold Mühren word vergeleken en die stond ook defensief zijn mannetje door goed positiespel. Zo'n type speler ben ik ook. Ik weet dat ik de tactische oplossingen in mijn bagage heb". "Mijn afwezigheid in het elftal is dus puur een tactisch verhaal. Wat ik daar aan probeer te doen: zo veel en zo hard mo gelijk trainen, al zal het niet makkelijk worden om me om te schakelen, zoals de trainer dat het liefst wil. Dat heeft zijn tijd nodig. Ik ga het gewoon proberen, ga door zoals ik het seizoen heb afge maakt. Ik heb ook echt geen zin om ge frustreerd rond te lopen. Te meer daar één goed seizoen, zoals Michel dat heeft doorgemaakt, geen garantie hoeft te zijn dat hij het komend jaar weer zeker is van een basisplaats. Maar wat ik nu mee maak, moet niet lang duren, want daar mee is niemand gebaat". "Je hoort me echter niet zeggen dat ik me nooit meer wil opofferen voor de ploeg, zoals in een interview stond dat ik voor de thuiswedstrijd tegen Osasuna aan De Gelderlander heb gegeven. Ik heb er de grootste ellende mee gehad. Het artikel is duidelijk anders overgeko men dan in mijn bedoeling lag. Ik heb er niemand mee willen krenken, maar Van Alfons Groenendijk poseert maar wat graag met Jessie, zijn éénjarige Golden Retriever AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 17