i p? SA?* 13 De enige overeenkomst met Roda JC was de kledingsponsor (Umbro). Voor het ove rige was het afgelopen seizoen voor Alfons Groenendijk de alles-is- anders-show. Hij was nog nooit zo lang met een club zo dicht bij het landskampioen schap. En hij won met Ajax de UEFA-cup. Maar hij was ook geen basis speler meer en dat had Groenendijk bij FC Den Haag en Roda JC evenmin meege maakt. Om die reden voerde AD-journalist Lex Muller hem op als de "welllicht slechtste speler" van de eredivi sie. Desondanks wil Groenendijk niet zielig doen. "Ik heb niets te verzwijgen, ik ga weer flink mijn best doen", aldus de 28-jarige linker middenvelder die door een blessure en Michel Kreek uit het vaste team werd verdreven. Een terugblik op één jaar Ajax. Alfons Groenendijk niet om in wrok Tekst en foto's: Hans Janssen. "Ik vond het best wel een eer dat ik werd gevraagd om als vervanger van Richard Witschge, die naar Barcelona was ver trokken, bij Ajax te komen voetballen. Ik had mede door een blessure er niet zo'n best jaar bij Roda op zitten en dat Ajax me desondanks wilde hebben, wil toch wel wat zeggen. Een jaar eerder had ik nog naar PSV gekund, maar Roda vroeg ineens twee miljoen gulden voor me en wilde me er acht jaar vastleggen terwijl de club ondertussen verkeerde verhalen over mij de pers instuurde. Hoe dan ook, ik heb een gesprek gehad met Van Eijn- den en Van Os van Ajax en het was ei genlijk zo bekeken. Gelijk heb ik een goed gesprek gehad met Beenhakker en ik had er amper een training bij Ajax opzitten, toen ik al mee moest doen in het toernooi bij FC Antwerp. Dat ging goed, zoals ik heel lang - vind ik tenmin ste - sterk gespeeld heb. Zoals op het Amsterdam-toernooi. Van aanpas singsproblemen had ik geen last en ik voelde me direct lekker in de groep. Ik voetbalde dan ook vrijuit". AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 15