t -if* ^êécrje m&.)7o SPORTVERENIGING 1 9 Het AJAX-gevoel Het persoonlijk verslag van de tweede UEFA-cupfinale tussen Ajax en Torino (13 mei 1992) Het Olympisch stadion loopt heel snel heel vol. Alsof iedereen geen seconde wil missen, van de warming up en van de galavoorstelling, want dat wordt het. Toch twijfel ik even, want is dat nu wel of niet Dennis Bergkamp, die daar me ters beneden meedoet. Nee, Robbie Al- flen is de lachende tweede en waar onze sterspeler is, wie het weet mag het zeg gen. Niet tussen de reservespelers in ie der geval. Zou hij dan toch te ziek of te geblesseerd zijn? Hoe dan ook, ziek zal hij er wel van zijn geworden. Zo dicht bij de finale en dan thuisblijven. Eén troost: Dennis is niet de enige. Plot seling moet ik denken aan al die andere voetbal(en dus Ajax-)fans, die voor de buis zitten. Wat hadden ze er graag bij willen zijn en wat voel ik me verguld. En PSV kijkt ook tévé. Precies vijf jaar na Ajax' vorige geslaag de greep naar de Europese macht, ben ik er weer bij. En we zijn er allemaal klaar voor. Aan de stemming kan het niet lig gen, ik dacht dat zoiets alleen bij onze rivalen in De Kuip mogelijk was. Een Am sterdamse smartlappenzanger (waar om zijn die toch allemaal zo dik?), het wereldberoemde Rembrandt-duo en Koos Alberts brengen de sfeer en de wave aan het rollen. Ik voel me als een vis in het water, als een Ajacied in een rood-witte zee. Ik word alleen kwaad als ik Jan Rietman hoor zeggen hoe trots hij is dat namens alle fans (Hoezo alle? Mij is niets ge- De oranje vuurgloed verdrijft al snel de woorden van de praeses. Het rookgor dijn is dichter dan ooit, maar moet ook niet al te lang blijven hangen, want Wij Willen Voetbal Zien. En dat komt er ook, al heeft Ajax dit seizoen betere wedstrij den gespeeld. Maar ga d'r maar eens aan staan als favoriet. Zonder je ster en met zoveel smachtende mensen om je heen. Een enkeling bereikt waarschijn lijk daarom zijn normale niveau niet, maar daar kunnen we niet mee zitten. Als het Collectief maar de UEFA-cup weet te pakken. Daar is het ons om te doen. Maar Torino blijkt van zich af te kunnen bijten. We krijgen het bij vlagen moeilijk. Torino scoort bijna, maar had Winter k L'J DOOR TOON Uit: Algemeen Dagblad vraagd) Michael van Praag het eerste lidmaatschap van de Supportersvereni ging Ajax wordt aangeboden. De Ajax-voorzitter vraagt in zijn speech alsjeblieft géén vuurwerk af te steken. Wat na de wedstrijd gebeurt, zal hem een zorg wezen. "Daar mogen jullie je gang gaan", verklaart hij immers. Het volk lacht erom. Weet-ie wel wat-ie zegt? geen penalty moeten hebben? Dat was toch een geheide? Och, laten we hopen dat de doelpunten er na rust komenVeel scheelt het niet, gelukkig heeft Menzo gezelschap gekregen van het engeltje van de Breuk, want de paal voorkomt een Turijns doelpunt. Wij laten ons ook niet onbetuigd, maar de Italiaanse furie lijkt niet meer te temmen. Dat wil toch echter niet zeggen dat er zo irritant ge daan moet worden, ja, Kasagranda, we AJACIED - JUNI 1992

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1992 | | pagina 11