nu wel gezien" AJACIED - OKTOBER 1991 5 veel profijt gehad van de splijtende diep- tepasses van Wim. Diverse keren werd Dennis door Wim vrij voor de keeper gezet, waarna het voor "stiffie" Dennis vaak een koud kunstje was de zaak af te ronden. Waarom Wim er desondanks nog steeds naast staat is een mysterie dat zelfs door "Derrick" en "Sherlock Holmes" samen niet op gelost zal worden. Eén ding staat voor mij vast; Wim Jonk hoort gewoon in de basis. Wim: "Meestal krijg je door bles sures of schorsingen van anderen een kans om een basisplaats te grijpen. Ik heb al diverse mogelijkheden gehad en ik denk dat ik meestal vrij goed speelde. Ik heb alleen de pech dat ik Jan Wouters moet vervangen, want Jan is een speler die je niet op de bank zet. Jan is een in ternational en erg belangrijk voor Ajax. Dus als Jan weer terugkomt, dan ben ik mijn plaats weer kwijt. Het is natuurlijk wel frustrerend wanneer je drie wedstrij den als vervanger van Jan goed speelt, maar er daarna toch weer gewoon naast gezet wordt. Jan en ik zijn twee totaal verschillende spelers. Het grote verschil tussen Jan en mij ligt op het verdedi gende vlak, hij pakt meer ballen af. Hoe wel mij dit ook steeds beter af gaat. Het is echter wel zo dat je alleen maar beter gaat spelen als je ook daadwerkelijk speelt. Op de trainingen steek je ook wel wat op, maar tijdens de wedstrijd leer je het meeste. Ik heb mijn manier van spe len, Jan heeft de zijne. Ze kunnen mij nooit veranderen in een Jan Wouters, zo zal ik nooit worden. Overigens heb ik enorm veel bewondering voor Jan Wou ters, dat staat buiten kijf." "Het blijft natuurlijk wel de vraag hoe lang ik het kan opbrengen om in deze situatie te verkeren. Er komt een keer een moment dat ik zeg; nu is het genoeg geweest'. Ik heb in ieder geval geen zin om hier nog driejaar op de bank te zitten, dat heb ik nu wel gezien." EMBLEEM Het seizoen is pas enige weken oud maar we kunnen nu al spreken van het meest rommelige competitie-verloop allertijden. In feite is er geen sprake meer van een competitie maar van een loterij. LaatdeK.N.V.B.a.u.b. haar kandidatuur voor het, gezamenlijk met België, orga niseren van het EK'96 intrekken. Want als je niet eens in staat bent een natio nale competitie te organiseren, waag je dan maar niet aan het organiseren van een evenement als het Europees Kam pioenschap. Trouwens voor de zomer van 1996 staan er bij diverse burge meesters tuinfeesten gepland, dus zou ertoch al niet voldoende politie beschik baar zijn.... Wim en ik praten nog wat over de "thuiswedstrijd" in Düsseldorf, het nieuwe Ajax-stadion, het nieuwe Ajax-embleem (U weet wel de stripuit voering van het prachtige oude Ajax- embleem en over Wims en Ajax' toe komst. Wim: "Het competitie-verloop lijkt helemaal nergens op. In alle landen is men in staat om de voetbalcompetitie goed te laten verlopen, behalve in Ne derland. Hoe je het ook wendt of keert, ik vind dat de diverse instanties te weinig doen om de problemen aan te pakken. Het was de laatste paar seizoenen vrij rustig rond de velden, helaas steekt het vandalisme de kop nu weer op." "De resultaten zijn tot nu toe vrij goed. Door de komst van John van Loen heb ben we nu wat meer mogelijkheden om de "muren", die doorgaans door de te genstanders rond de zestien worden opgetrokken, te slechten. Qua ploeg zijn we sterker dan vorig jaar. Ik denk dat we vooral in de uitwedstrijden meer punten zullen pakken. Vorig jaar hadden we er wedstrijden bij dat we het initiatief zo uit handen gaven, dat zal nu niet zo snel meer gebeuren." "De sfeer tijdens de wedstrijd Ajax-Orebrö in Düsseldorf viel mij 100% mee. Ik had niet verwacht dat er nog zoveel mensen op af zouden ko men. Zo had je toch nog het gevoel dat je een thuiswedstrijd speelde. Van tevo ren was er ook goed op ons ingepraat, zodat we er wel degelijk van doordron gen waren dat we een thuiswedstrijd speelden." "Een groter stadion is voor Ajax een "must" denk ik. Als je mee wilt doen in Europa dan zul je toch een sta dion met een capaciteit moeten hebben van zo'n 40.000 toeschouwers. Het lijkt me alleen niet prettig om, als overbrug gingsperiode, een tijdje in het Olympisch Stadion te moeten spelen. Dat vind ik maar een koude bedoeling. Het bestuur houdt ons steeds op de hoogte van de ontwikkelingen rond het nieuwe sta dion." "Waarom men het Ajax-embleem heeft veranderd begrijp ik niet helemaal. Het oude embleem vind ik mooier dan het nieuwe. Het nieuwe embleem heeft misschien een moderne uitstraling, maar ik vind het wel wat ver gezocht om zoiets te veranderen. Dat oude embleem straalde veel meer uit." Een paar dagen na dit nieuwe interview werd bekend dat Leo Beenhakker ver trekt naar Real Madrid. Louis van Gaal liet al weten zeer gecharmeerd te zijn van Wim Jonk. Hopelijk krijgt Wim dus snel de basisplaats waar hij recht op heeft, want het zou zonde zijn als zo'n klasse-speler voor Ajax verloren zou gaan. Onlangs publiceerde het maandblad KANS Ook dit seizoen lijkt het erop dat Wim het weer moeilijk zal krijgen om een ba sisplaats af te dwingen. Toch zou ik niet weten hoeveel beter Wim nog moet spe len om die basisplaats te krijgen. Want wat Wim dit seizoen, weer als vervanger van Jan Wouters, al heeft laten zien was fantastisch. Met zijn schitterende pas ses heeft hij het publiek in "de Meer" al menigmaal verwend. En ook een speler als Dennis Bergkamp heeft tot nu toe kende ik voor drie jaar bij, omdat ik niet zeker was, en ben, van een vaste plaats. Tijdens die contractbesprekingen is mij door het bestuur toegezegd dat ik de opvolger zou worden van Jan Wouters. Wanneer dit precies gaat gebeuren?? Ik weet het niet. Tijdens de contractbe sprekingen was er wel wat belangstel ling voormij uit het buitenland, maar echt concreet was dat niet. Op dat moment koos ik voor Ajax, omdat ik het bij Ajax nog wel zag, en nog steeds zie, zitten."

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 7