AJACIED - OKTOBER 1991 31 "Ik heb mijn ritme gevonden. Het voet bal heb ik nog geen dag gemist. Na mijn laatste wedstrijd tegen Haarlem wist ik dat het afgelopen was. Natuur lijk heb ik veel gehoord over het gat waarin sportmensen na hun loopbaan terechtkomen, maar ik heb geen gat gevonden. Mijn huidige werk is totaal anders, maar wel interessant. Boven dien vind ik het prettig dat niet de hele wereld meekijkt". De gewezen Ajax-motor Sören Lerby (tegenwoordig zakenman "in vlees en darmen") tegenover het ANP. "Iedere keer dat ik niet word opgeno men in de selectie van het Nederlands elftal, stort mijn wereld in. Dan ben ik een hele dag de kluts kwijt. Ik ervaar het hoe langer hoe meer als een on recht. Ik kan geen vrede hebben met het feit dat de bondscoach mij over het hoofd ziet. Niets ten nadele van Hiele, maar ik hoor daar". Ajax-keeper Stanley Menzo in Handelsblad. NRC "De onverlaat Ophof wordt tot 1995 vooralle vertegenwoordigende elftal len geschorst, behalve de oud-inter nationals. Bovendien dient hij vijfhon derd gulden te storten in de boetepot, waarvan wij na het seizoen met zijn al len naar Yab Yum gaan". Nog te spelen wedstrijden: woensdag 23 oktober Europacup 2e ronde zondag 27 oktober FC Utrecht-Ajax woensdag 30 oktober Ajax-Willem II zondag 3 november FC Den Haag-Ajax woensdag 6 november Europacup 2e ronde zondag 10 november VW-Ajax woensdag 13 november Ajax-Roda JC zondag 17 november Feijenoord-Ajax woensdag 20 november Ajax-SW/Dordrecht '90 zondag 24 november FC Twente-Ajax woensdag 27 november Europacup 3e ronde woensdag 4 december Griekenland-Nederland zondag 8 december Ajax-Vitesse woensdag 11 december Europacup 3e ronde zondag 15 december FC Volendam-Ajax zondag 22 december Ajax-Feijenoord De 70-jarige Joop Stoffelen, coach van de oud-internationals na het reeds ge noemdeduel met de oudjes van Bayern. Dertig seconden voor tijd deelde Edo Ophof (de ex-Ajacied) een ouderwetse doodschop uit aan Norbert Eder. Hij kreeg hiervoor de rode kaart van scheidsrechter Charles Oorver, ook al een oudgediende. "Ten eerste speelt hij nogal ver van hier, dus zullen we sowieso minder over hem horen. Ten tweede ben ik ervan overtuigd dat ik hem goed kan vervangen en ten derde misschien wel het belangrijkste: hij heeft het afgelo pen seizoen niet gescoord en één goaltje zal ik toch zeker wel meepik ken". Alfons Groenendijk in Nieuwe Revu op de vraag 'Waarom heeft niemand bij Ajax het over een maand (na september) nog over Richard Witschge?' "We hadden een doelpunt nodig om de titel te pakken. Niets wees erop dat die treffer nog zou vallen. En toen scoorde Degryse. Tja, dan kan ik niet als een dood vogeltje in de dug-out blijven zitten. Wat ik vorig jaar allemaal heb meegemaakt! Ik moest vier nieu we jonge jongens inpassen. Na zes du elsvierpunten, twaalfde plaats. Op het punt staan ontslagen te worden. Er kwam gewoon een hoop emotie los. Ik ben geen robot. Ik heb heel wat ge wonnen in mijn carrière, maar de landstitel op dat moment was bijzon der. De zaak is nadien behoorlijk over trokken". Aad de Mos, begin jaren tachtig bij Ajax hulp- en hoofdtrainer, in de Krant Op Zondag. Hij is nog tot 1 november ge schorst, omdat zijn optreden tijdens An- derlechts kampioenswedstrijd tegen RWDM ongeregeldheden onder de sup porters zou hebben veroorzaakt. Leo toch...Stoute Beenhakker! Hoe durf jij het in je hoofd te halen, aan je eigen portemonnee te denken? Altijd heb je genieen getraind, Leo, de ene gouden dribbelaar na de andere. Als een van je pupillen vond dat hij te weinig verdiende, rende hij meteen naar Barcelona of Mil aan waar hij meer kon krijgen. Dat was goed. Zo'n jongen moest ook leven. Hadden ze bezwaren, bij Ajax? Natuur lijk niet! Voor elke deserteur kreeg de club van van Praag toch een leuke zak met poen, met de complimenten uit Italië of Spanje? Dat is zaken doen op z'n voetbals! Big business! Maar als jij een paar miljoentjes meer wilt gaan verdie- TDK nen in Spanje, huilt Michael van Praag tranen met tuiten. 'Leo verraadt me,' snottert-ie dan. Zeker niet genoeg com missie gehad voor jouw persoontje. Leo, kun je Michael geen kusje gaan geven en zeggen dat-ie er wel overheen komt, over die aanval van ethiek? Telegraaf columnist Herman Eetgerink Ik keek naar Louis van Gaal. En ik hoorde hem zinnen zeggen als 'ik ben zeer con sequent, eerlijk en direct'. Alsof dat duidelijk gemaakt moet worden! Via de videorecorder keek ik het verhaal nog eens terug en struikelde over Wasse naar en eb en vloed en het feit dat van Gaals eerste daad duidelijk had ge maakt dat hij geen piepeltje was. Stel je voor het was vloed geweest in Wasse naar! Neen, dat had Louis van Gaal goed gezien. Hij had de Enkhuizer Al manak aangeschaft en was gaan lezen en had geglimlacht. Hij was iedereen te slim af geweest, hij was geen piepeltje. Mart Smeets in zijn column in Trouw Het is volstrekte waanzin om door te knoeien aan dat nieuwe Ajax huis. Trou wens, iedereen weet, dat het nieuwe stadion nooit voor het bedrag, dat nu de ronde doet, kan worden gebouwd. Daar komen nog enkele tientallen miljoenen guldens bij. D'r kan toch onderhand wel eens iemand z'n hoofd gaan gebrui ken?

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 33