AJACIED - OKTOBER 1991 29 "Bij Cruyff had ik tot taak mijn tegen stander uit te schakelen en zo snel mo gelijk de buitenmensen aan het werk te zetten. Beenhakker heeft me de vrijheid gegeven voor positiewisselin gen met Winter en Van 't Schip. Feit is dat Beenhakker me beter heeft laten functioneren. Daardoor is mijn zelfvertrouwen toegenomen en ben ik van weersomstuit ook beter gaan spe len. Ik heb het jaren meegemaakt dat we bij Ajax op dinsdag met vier man stonden te trainen, omdat de rest met de diverse nationale selecties onder weg was. Dan voel je je heel belabberd. Je wordt als het ware met je neus op de feiten gedrukt dat je er internatio naal niet bijhoort". Danny Blind in De Gelderlander. "Het was een moeilijke beslissing. Ik heb mijn principes overboord moeten gooien. Voor iemand met mijn karakter niet eenvoudig. Maar aan de andere kant: waar staat geschreven dat je principieel moet zijn. Ik kan niet zeggen dat ik Oranje gemist heb. Ik heb de wedstrijden op de tv gevolgd, maar het deed me niets. Ik zat daar gewoon op de bank". Ex-Ajacied Frank Rijkaard over zijn be sluit om na ruim een jaar terug te keren in de selectie voor het Nederlands elftal. Citaat uit het Dagblad voor Noord-Lim burg. PSV en Ajax mogen dan veel meer geld te besteden hebben, die'dure' voetballers zijn ech t niet veel beter dan wat bij een club als Vitesse rondloopt. Met alle respect hoor, maar de toppers spelen tegewoordig toch echt in Zuid- Europa. ledereen vergeet dat we hier maar één echte grote voetballer heb ben en die zit om de haverklap bij zijn opoe in Brazilië. Heel simpel, dat is het voetbal in Nederland". Vitesse-trainer Bert Jacobs in Algemeen Dagblad. Voor velen kwam het vertrek van Ri chard Witschge naar FC Barcelona als een grote verrassing. Maar in werke lijkheid was er allang contact tussen de ex-Ajacied en Johan Cruyff. Maar Johan stelde een aantal eisen aan Ri chards privéleven, voordat hij Richard naar Spanje wilde halen. Zo wilde Jo han dat de jonge Witschge in het hu welijk zou treden en vader zou worden, zo melden insiders nu... Uit de Story. "De Meer is het summum en hoe dich ter je tijdens het leven bij het veld hebt gezeten, hoe hoger je later in de hemel komt". Cabaretier en Ajax-fan Youp van 't Hek in NRC-Handelsblad. "Johnny Rep scoorde vroeger op jeugdige leeftijd vele belangrijke goals en daarom vergaf het publiek Reps es capades binnen en buiten het veld. Witschge en Roy daarentegen, heb ben te weinig opgebouwd. Indien bei de spelers er in slagen om dit seizoen zes tot tien goals te maken, verstomt de kritiek en worden beiden ophanden gedragen. Wat dat betreft kunnen zij een voorbeeld nemen aan Gerald Va nenburg, die ook heel lang een talent genoemd werd, maar nu eindelijk in staat blijkt een wedstrijd te kunnen dragen. Rijpheid komt met de jaren! Het is nog niet te laat voor de jeugd van tegenwoordig". Tv- en radiopresentator, AFC-fan en - speler Jack van Gelder is Van der Valk Koerier. "Ivic, mijn grote voorbeeld, maakte er dagelijks een feest van. Het was een genot om onder hem te trainen. Ikging er altijd fluitend naar toe. Ivic was een perfectionist en had ook bijzondere trekjes. Zo heb ik hem eens vreselijk horen vloeken na een overwinning van Ajax op FC Twente. In het Diekman- stadion nota bene. Normaal gespro ken gaat dan in Amsterdam de vlag in top, maar volgens Ivic was het alle maal knoeiwerk. Hij wond zich mate loos op. Zijnsysteem was geweld aan gedaan. Dat nam hij ons zeer kwalijk". Voormalig Ajacied en PSV's huidige elf talleider Frank Arnesen in Haagse Cou rant. "Het heet dat Ajax Johan Cruyff dank baar moet zijn, omdat hij de club aan geld hielp, maar Anderlecht is Johan eveneens dank verschuldigd. Want hij creëerde een oplossing voor Van Loen, die het bij ons niet heeft kunnen maken. Daar kun je hele theorieën over opzetten, maar het klikte niet in het veld". Aad de Mos, voormalig Ajax-oefen- meester, in Het Parool. ik voel me juist veel beter. Het eni ge dat ik niet meer kan en niet meer doe is roken. Voor dierlijk vet moet ik oppassen, ik eet daarom meer vis. Alles wat slecht voor me is, laat ik. Maar het valt me op dat ik er totaal geen moeite mee heb. Oh ja, ik mag ook geen hagelslag meer eten. Dat vind ik erg, maar zelfs dat lukt me". Johan Cruyff, ooit als speler, trainer en technisch directeur actief bij Ajax, in Nieuwe Revu. "Sprekend ten bate van de voetballers John de Wolf en Jan Wouters tegen over de commissie van beroep van de KNVB, schilderde Keje Molenaar, zelf nooit Johan Neeskens geworden de toekomst van de Nederlandse clubs en het nationale elftal in buiten gewoon schrille termen. Wegens stan daardschorsingen van vier wedstrij den wegens een lichte overtreding of een handsbal, raken wij op korte ter mijn onze positie kwijt. Als wij volgend jaar onze Europese titel kwijtraken, ligt dat aan het strafbeleid van de tucht- commissie. Of ze dus even willen beginnen met De Wolf en Wouters wat minder straf geven. Overal zit het voet balvolk met misdaad en straf in de knoop. Alleen bij ons verzinnen ze er nog kul bij. Voorlopig is Molenaar een betere voetballer dan advocaat". Trouw-columnist Ruud Verdonck in zijn rubriek Vak R. "Een man als Horst Blankenburg kwam speciaal voor de oprichtings vergadering uit Duitsland. Vijf uur heen, vijf uur terug. Zoiets doet een mens goed. Maar het meest positieve is de medewerking van het Ajax-be- stuur. We worden serieus genomen. Dat ben ik als oud-international bij de KNVB niet gewend". Sjaak Swart, nog steeds Ajacied, in De Telegraaf over de oprichting van Lucky Ajax en dat is de naam van een vereni ging van oud-Ajacieden. Lid hiervan kunnen die spelers worden die volgens een bepaalde berekening 100 punten in Ajax-dienst hebben gescoord. "Wij hebben die acht-nul van Cruyff wel effe mooi gewroken". Piet Schrijvers, nu trainer van neo-eer- ste-divisieclub TOP, maar daarvóór on der meer doelman van Ajax en het Ne derlands elftal, in de Haagse Courant na een wedstrijd tussen Oud Oranje en Bayern München-van toen, die in 6-3 eindigde.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 31