e ajacie VOO Beenhakker -Mendoza Het Madrileense één - tweetje AJACIED - OKTOBER 1991 27 van het vertrek naar Zweden) zegt Van Gaal van zichzelf dat hij een "zeer con sequente, eerlijke en directe persoon lijkheid is". Hij noemt zichzelf een harder en een ander mens dan zijn voorganger. De pers krijgt het direct te horen: die is vanaf heden op maandag en donderdag niet meer welkom in het spelershome, dat volgens Van Gaal steeds meer op een "kroeg" begon te lijken. Ondertus sen moeten de spelers -nog steeds al dus de nieuwe technische baas- meer over voetballen gaan praten. En met zijn allen moet aan "teambuilding' worden gedaan. Voor Ron Willems heeft Van Gaals komst de consequenties dat ie zelfs niet als reservespeler mee mag. 's Avonds geeft Real-president Mendo za toe dat Beenhakker de nieuwe ma nager van Real wordt. Ondertussen heeft Ajax de spits van het tweede elftal, Michael Mols, aan Cam- buur verhuurd. De donkere Mols -die ook een enkele keer in Ajax-één heeft gespeeld, blijft tot minstens het eind van het seizoen bij de Friese eerste-divisie- club, die al vaker Ajax-spelers heeft ge had (en nog steeds onder contract heeft staan). y Eindhovens Dagblad M8U522- KR*NT op zonoxc. „„(Noord»" „blad v«" rtlou* DE TELEGRAAF ALGEMEEN DAGBLAD door Hans Janssen "Ik verwacht dat er wisselspelers boos zullen worden. Dat is goed. Ik haat te vreden bankzitters dit jaar worden wij kampioen, omdat we minder fou ten zullen maken dan PSV. Als we dit jaar verliezen, moet het de schuld van de tegenstander zijn en niet van Ajax zelf". Ajax' technisch directeur Leo Beenhak ker in de Krant Op Zondag. "Topper, wist ik zeker. Goeie pass, overzicht, snel, kan koppen. Heeft al les. Dat zie ik snel, of iemand het gaat maken of niet. Maar Nürnberg zag het niet in hem zitten en later Standard ook niet. Terwijl we nog naar hem zijn gaan kijken. Stom. Maar ja, het is mijn geld niet. Voetbalt-ie nu bij Ajax? Ver baast me niks". Arie Haan, ex-speler van onder meer Ajax, Anderlecht, PSV en het Neder lands Elftal en voormalig trainer van An derlecht, VfB Stuttgart en FC Nürnberg (nu werkzaam bij Standard Luik), in de Volkskrant. "Nee, ik heb geen hekel aan Volendam. Ik speel alleen een beetje ongelukkig tegen die club". Jan Wouters in NRC Handelsblad, een dag nadat hij voor het derde achtereen volgende seizoen in een thuiswedstrijd tegen Volendam over de schreef was gegaan. John zegt nooit nee. Is altijd su per-actief en gaat dus steeds weer in beweging. Ook bij Roda JC deed John dat en herhaaldelijk heb ik hem er op gewezen dat hij te hard werkt en daar door op beslissende momenten net niet scherp genoeg is om te scoren Jan Reker, oud-trainer van VW, PSV en Roda JC, in de Krant Op Zondag over John van Loen. "Hij denkt dat het mij niets doet, maar ik ben er doodziek van als ik weer slecht heb gevoetbald. Ik heb wel de gelijk zelfkritiek en thuis zeggen ze mij ook ongezouten de waarheid. Ik ben alle dagen, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, met voetbal bezig. Mijn ouders zien er wel op toe dat ik geeen gekke dingen doe of naast mijn schoenen ga lopen. Ik heb een bepaal de houding over me en ik lach erg veel. Naar buiten toe komt dat ongetwijfeld relaxed over". Bryan Roy in Het Parool over de kritiek van Ruud Gullit (die hem te wisselvallig en te weinig professioneel vindt).

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 29