DAGBOEK VAN Mffi BEENHAKKER AJACIED - OKTOBER 1991 21 bij Ajax toch genoeg ruimte krijgt om mee aan te vallen. Nogmaals, ik ben geen linksbuiten zoals Bryan Roy. Ik heb bijvoorbeeld niet die bewegingen, niet die voorzet van hem. Maar ik ben er wel hard aan aan het werken". En dat dat vruchten af kan werpen, bewees Kreek in het eerste Europacuptreffen met Ore- brö SK. Enkele voorzetten vanaf de lin kerkant leverden serieus gevaar op voor de Zweedse defensie. CONCURRENTIE Voor dit seizoen wilde hij maar al te graag de concurrentiestrijd met vooral Frank de Boer (en wellicht ook Sonny Silooy) om de linksbackpositie aangaan. "In de voorbereiding heb ik er gespeeld tegen Hattem, maar dat was geen graadmeter, want we wonnen er met zestien-nul. Te gen Real Madrid, tijdens het toernooi in Spanje, stond ik er weer, omdat De Boer in de wedstrijd daarvóór tegen La Co- runa het niet best had gedaan. Het ging goed, alleen was het jammer dat Bryan Roy daarna geblesseerd raakte, waar door De Boer de competitie kon begin nen als linksback en ik op de plaats van Roy". Anders had Kreek het nog niet ge weten... "Ik kom gewoon veel beter tot mijn recht als linksback. Ik ben geen op vallende speler, ik moet en kan het mo gelijk maken dat die ander die actie kan maken". Kreek speelde de afgelopen jaren toch opvallend genoeg, want hij ontbrak van af zijn 14e in geen enkel vertegenwoor digend elftal. "Bij Ajax speel je meestal op een hoog niveau", verklaart hij de keus van de diverse bondscoaches. "De Ajax-jeugd heeft echt een onoverwinne lijke air over zich. Ik heb er tien jaar ge zeten en ben geloof ik wel negen keer kampioen geworden". Als jeugdspeler krijg je bij Ajax een sei zoenkaart en daar heeft Kreek grif ge bruik van gemaakt. "Ik kan het me niet allemaal even goed herinneren, maar enkele wedstrijden of spelers zal ik niet gauw vergeten. De wedstrijd in De Meer bijvoorbeeld, toen Johan Cruyff zijn ren tree maakte. En als speler heb ik altijd een zwak gehad voor Simon Tahamata en Jesper Olsen. Heel attractieve spe lers dus". Kreek zegt in zijn opleiding veel te heb ben gehad aan Dirk de Groot. "Hij heeft me mentaal bijgeschaafd. Ik liet het kop je nogal eens gauw hangen. Ik bedoel gewoon dat hij me heeft leren knokken. Bovendien kwam ik hem in de jeugd steeds tegen en dan ontstaat er toch en bepaalde band", aldus de in Amster dam-Osdorp wonende Kreek, die een leeftijdgenoot is van spelers als Dennis Groen en Guido Smits, die nu bij Wage- ningen voetballen, Danny den Ouden (Volendam) en OrlandaTrustfull. Voorde volledigheid nog het volgende: Michel Kreek heeft een vwo-diploma op zak en heeft zich inmiddels aangemeld voor een cursus marketing. "Soms verveel je je wel eens, want je hebt toch veel vrije tijd en bovendien is er meer na het voetbal". Een laatste vraag. Hoe kijkt Michel Kreek aan tegen de wisseling van de wacht? "Nou dat Beenhakker vertrok, hoorde ik pas veel later dan de andere spelers. Ik was bij de dokter, toen de groep door het bestuur en Beenhakker werden in gelicht. Van Eijden (Ajax' algemeen di recteur, HJ) vertelde het me in het spe lershome. Het was een verrassing voor me. Ik had het die middag nog niet op de radio gehoord. Ik vond wel dat er on gewoon veel pers en fotografen waren, maar waarom? Wat Van Gaal betreft, het was onwennig, de dag na Beenhakkers vertrek. Maar ik weet wat ik aan hem heb, ik heb al eens onder hem getraind". door DENNIS BERGKAMP Maandag 30-9: 's Ochtends was er de gebruikelijke persconferentie die we altijd hebben voor een Europa-cup wedstrijd. Na de lunch vertrokken we naar hotel 'Dui noord' in Wassenaar. De training die we 's middags op het strand hadden be stond uit een duinloopje en een partijtje voetbal. Na het diner gingen we naar de film "Naked Gun 2 1/2". We sliepen om een uur of 11. Dinsdag 1-10: We moesten vroeg opstaan want het vliegtuig naar Orebrö vertrok al om 9.30 uur. We kwamen in Zweden aan om 11.15 uur. 's Middags na de lunch was iedereen op z'n kamer om te rusten. Na een lichte maaltijd gingen we naar het stadion voor de laatste training voor de wedstrijd. De avond mocht iedereen in vullen zoals hij dat wilde. Om 11 uurslie pen we. Woensdag 2-10: De dag van de wedstrijd is in principe altijd hetzelfde. De dag bestaat uit: ont bijt, wandeling, bespreking, lunch, rus ten, sportmaaltijd en dan de wedstrijd. De wedstrijd was niet erg best, toch wonnen we met 0-1. Na de wedstrijd vlogen we terug naar Amsterdam waar we om ongeveer 24.00 uur aankwamen.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 23