AJACIED - AUGUSTUS 1991 7 ger dat duurde hoe moedelozer we wer den. Hadden we daar nog een uur door gespeeld, dan hadden we nog geen doelpunt gemaakt. Achteraf gezien ben ik het er wel mee eens dat we tijdens die wedstrijd alles te gelaten over ons heen hebben laten gaan. De sfeer na de wedstrijd was verschrik kelijk. We zaten allemaal kapot. Op dat moment weet je dat je een vreselijk mooie kans hebt laten liggen, zo'n kans krijg je ook nooit meer denk ik. Je hoopt nog wel dat je Vitesse met grote cijfers zult verslaan, maar echt geloven doe je dat dan niet meer. Vitesse had één van de minst gepasseerde verdedigingen van de Ere-divisie. Je kon ervan uitgaan dat P.S.V. toch met 2-0 of 3-0 van Vo- lendam zou winnen. Zelf hadden we dan minimaal met 5-0 van Vitesse moeten winnen. Tegen Vitesse is dat een erg hoge score, hoewel het er vlak na rust nog even goed uitzag". NIEUW CONTRACT Danny speelde zelf een constant en goed seizoen. Hij is inmiddels één van de dragende spelers van het huidige Ajax geworden. Ook de wedstrijden die Danny speelde in de "Wouters-rol" gin gen hem goed af. Zijn goede spel viel ook op in het buitenland. Vooral Paris Saint Germain leek lange tijd een seri euze gegadigde om Danny van Ajax over te nemen. Uiteindelijk verlengde Danny tussentijds zijn contract bij Ajax. Danny: De "Wouters-rol" ging me die paar wed strijden vrij goed af. Of ik die rol een sei zoen lang zou kunnen vervullen weet ik niet. Die rol vraagt namelijk erg veel van je. Het grootste probleem bij mij zit 'm in het feit dat ik tot nu toe altijd van achter de bal gespeeld heb. Je hebt dan altijd een goed overzicht over het gehele veld In de "Wouters-rol" speel je verder voor uit geschoven en je hebt sneller een vent in je nek. De positie van laatste man zou me weer wel goed liggen. Want ook dan heb je bij balbezit het veld overzichtelijk voor je. De diepte-pass heb ik altijd gehad. Maar na die dieptepass op Gullit in de inter land tegen Finland en een paar passes in de wedstrijd tegen Heerenveen werd er net gedaan alsof ik mezelf in een paar weken tijd een andere dieptepass had aangeleerdNa de wedstrijd tegen Heer enveen vroeg Kees Jansma of ik 's avonds voor Studio Sport naar de studio wilde komen. Ik deed dat omdat ik dacht dat het over Ajax zou gaan. Begon hij ook ineens over mijn "lange ballen" te zeuren!!!" "De belangstelling van Paris Saint Ger main in mij is niet echt concreet geweest. Via via ben ik wel eens benaderd maar nooit rechtstreeks door de club zelf. Ze zijn hier wel eens een keer naar me ko men kijken, maar over een contract heb ben we nooit gesproken. Later heeft Cannes nog interesse getoond. Ook die belangstelling is nooit echt concreet ge worden. Ik had er best wel interesse in om naar zo'n club over te stappen, maar dan kijk ik puur naar de financiële kant van de zaak. Je kunt daar zo verschrik kelijk veel verdienen, dat je een dief van je eigen portemonnaie zou zijn als je niet op zo'n aanbieding in zou gaan. Mijn contract bij Ajax is verlengd met twee jaar en loopt nu dus nog drie jaar. Naast de tussentijdse verlenging is het contract ook financieel aangepast. Bij Ajax is er de laatste jaren in de salaris sfeer het één en ander verandert. De ge middelde salarissen zijn omhoog ge trokken. Ik was daarin een beetje achtergebleven, dat is nu rechtgetrok ken". ORANJE Sinds enige tijd is Danny ook weer een vaste klant in de Oranje-selektie. Nadat het er enige jaren naar uitzag dat hij al leen nog in aanmerking zou komen voor de oud-internationals, is hij nu toch al weer enige tijd vrij zeker van een basis plaats. Na het teleurstellende gelijke spel in en tegen Finland zal Oranje er nog flink aan moeten trekken om zich te plaatsen voor het E.K. in Zweden. Het resterende programma is niet makkelijk met een thuiswedstrijd tegen Portugal en een uitwedstrijd tegen de Grieken. Danny over Oranje en de weieens bots ende belangen van Ajax en P.S.V. ener zijds en Oranje anderzijds; "Omdat ik bij Ajax vrij goed en constant presteerde kwam ik bij Oranje ook weer in beeld. Tot nu toe loopt dat vrij goed. Jij hebt het over een vaste plaats bij Oranje, maar ik denk dat ik tot de categorie spe lers behoor die ervan uit kunnen gaan dat ze een vaste plaats in Oranje heb ben. Ik zal ervoor moeten blijven knok ken. We hebben plaatsing nog in eigen hand. Maar we zullen het niet gemakkelijk krij gen. Door dat gelijke spel in Finland moeten we in Griekenland winnen. Voor de wedstrijd tegen Portugal maakt het niet zoveel uit, die mag je steeds gelijk spelen. Maar we zijn nog steeds de fa voriet in de groep en we hebben het nog in eigen hand, dus ik zie het nog wel zit ten. Voor de wedstrijd tegen Finland waren er nogal wat Ajacieden en P.S.V.-ers die zich melden i.v.m. blessures. In hoever re die blessures ernstig waren kan ik niet bepalen. Dus is het gevaarlijk om te zeg gen van die had wel kunnen spelen en die niet. Het was natuurlijk wel opvallend dat vlak voor de competitie-ontknoping zoveel spelers zich afmelden. Na die wedstrijd is er, door de pers, een verhaal op gang gekomen dat Ajax moe zou zijn. Want volgens hun bleven alle Ajacieden, m.u.v. Jan Wouters, in de uitwedstrijd tegen Finland onder hun niveau. Hoewel ook de andere spelers onder hun niveau bleven vroegen ze na die wedstrijd al leen aan de Ajax-spelers; Zijn jullie moe???". We antwoorden dan dat we weliswaar een zwaar seizoen achter de rug hadden, maar niet echt moe waren. Maar ook al zeg je dat honderdduizend keer tegen ze, de volgende dag staat er gewoon in de krant "Ajax is moe!!". Daar wordt ik weieens schijtziek van. Zo'n verhaal gaat namelijk een eigen leven leiden. De mensen lezen zo'n verhaal en geloven het. Je krijgt dan ingezonden brieven en allerlei opmerkingen over "voetballers zijn lui" en "die jochies bij Ajax kunnen niks hebben". En dat alle maal naar aanleiding van opmerkingen en uitspraken die niet eens van onszelf zijn. De pers heeft dan een leuk item ge-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 9