AJACIED - AUGUSTUS 1991 5 staat er wat meer ruimte om afgelastte wedstrijden later in te passen. Ook voor kom je dan dat er wedstrijden op velden moeten worden gespeeld die eigenlijk niet bespeelbaar zijn. Hiermee zoek ik niet naar excuses, maar het voetbal is er in eerste instantie voor het publiek. Het publ iek heeft er niets aan als er wordt gevoetbald op een slecht veld en waarbij ze ook nog zitten te vernikkelen van de kou. De laatste jaren speelden we meestal een dubbelprogramma in het begin van het seizoen, waarom dat het afgelopen seizoen niet het geval was is mij een raadsel. We moeten gewoon ie der seizoen enkele weken met een dub belprogramma beginnen. Nu ontstaan er weer problemen omdat er op sommige dagen geen supporters- vervoer mogelijk is. Dat vind ik een be lachelijke zaak. Het moet hier toch mo gelijk zijn om bepaalde evenementen, wat voetbalwedstrijden toch zijn, in goe de banen te leiden. Voor het grootste deel is dat de taak van de overheid. Na tuurlijk lijkt het vaak nergens op wat er allemaal vernield wordt. Maar het zou te ver voeren om wedstrijden te verbieden alleen omdat er een klein groepje is die het voor duizenden anderen verziekt. Er moeten maatregelen getroffen worden om dat kleine beetje uitschot aan te pak ken. Dan wordt er gezegd dat straffen niet helpt, maar dat geloof ik niet. Straf fen zal niet alles oplossen. Ook al helpt het maar een beetje, dan helpt het toch. Als je niks doet, dan los je ook niks op". VORM "Zoals gezegd was de vorm na de win terstop helemaal weg. Wat is voor mij vorm?? Dat is heel moeilijk te beschrijven. Je kunt spreken van vorm wanneer je dus danig prestaties neerzet, datje vertrou wen erdoor groeit en waardoor je elke week het niveau haalt wat men van je verwacht én dat je af en toe boven dat niveau uitkomt. Als je je lekker voelt en je hebt vertrouwen dan probeer je wel eens iets extra's te doen wat niet direct bij je taak hoort. Lukt zoiets, dan "ben je in vorm". Vorm is en blijft een moeilijk begrip. Zelf schijn ik al twee jaar "in vorm" te zijn. Ik vraag me dan af of ik steeds in vorm ben of dat ik een bepaald niveau constant aan kan, doordat ik een bepaalde progressie heb doorge maakt". "Het scoren verliep opnieuw niet soepel. Een probleem was het niet echt, maar op een gegeven moment werd er wel e ens schijtziek" een probleem van gemaakt. Vooral in de periode dat iedereen met een telraam bij de radio zat. Het staat buiten kijf dat we meer hadden moeten scoren. We hebben echter ook punten laten liggen door niet te scoren. Neem nou die thuis wedstrijd tegen FC Twente. Gezien het aantal kansen in die wedstrijd hadden we minstens vier doelpunten moeten maken. Er wordt dan gezegd dat het Ajax ontbreekt aan scorende vleugel spitsen. Maar dat is het niet alleen. Bui ten Stefan en Dennis hadden we nie mand die regelmatig zijn goaltje meepikte. Vroeger hadden ze bij Ajax mensen als Ling, Lerby, Arnessen en Schoenaker die allemaal goed waren voor 10 a 15 doelpunten per seizoen. Het moeilijk scoren gedurende het hele seizoen brak ons uiteindelijk op". "Als het wat minder gaat dan steekt van zelf de kritiek de kop weer op. Vooral de jongere spelers moeten het dan ontgel den. De laatste jaren worden zij vaak als de zondebokken aangewezen. Natuur lijk is het dan zo dat jongens als Roy en Witschge niet hun beste seizoen achter de rug hebben. Maar zo zijn er meer en die zijn geen 19 of 20 meer. Die jonge jongens hebben niet allemaal aan de verwachtingen voldaan, maar het gaat me te ver om te zeggen dat ze zich niet voor 100% hebben gegeven. We moe ten ook niet vergeten dat er eens een trainer was (Aad de Mos;MvH) die riep dat je met spelers als Rijkaard en Va nenburg nooit een oorlog zou winnen. Een paar jaar later wonnen ze alles wat er te winnen viel. Die jonge jongens wor den helemaal de hemel in geprezen als ze 18 of 19 zijn. Voldoet zo'n speler niet aan de verwachtingen die b.v. door een journalist gewekt zijn, dan wordt hij met de grond gelijk gemaakt. Twee jaar ge leden werd er geschreven dat Roy bin nen enkele jaren de beste voetballer van Nederland zou zijn. Zelf heeft hij dat nooit gezegd. Nu zijn we een paar jaar verder en wordt hij erop aangekeken dat hij nog steeds niet de beste is. Dat slaat natuurlijk helemaal nergens op. Er is in Nederland nooit een middenweg, het is altijd goed of slecht. Die jongens weten zelf ook dondersgoed wanneer ze niet goed gepresteerd hebben". "Die wedstrijd tegen S.V.V. was een ver schrikkelijke wanprestatie. Ik kan me goed voorstellen dat er mensen waren die zich na die wedstrijd afvroegen of we echt niet beter konden. Aan de an dere kant heb ik niet het gevoel gehad dat we er toen met de pet naar gegooid hebben. Op een gegeven moment werd de bal oeverloos rondgetikt en hoe lan-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 7