AJAX START MET NIEUWE SUPPORTERSVERENIGING Deze kop stond vrijdag 31 mei jl. boven een artikel in het Nieuws van de Dag. Als rasechte Ajax fan is mijn belang stelling natuurlijk meteen gewekt. Rus tig begon ik het artikeltje te lezen, en nog eensen nog een keer..... En ie dere keer, dat ik het weer overlas, be greep ik er minder van. "Animal." Jan Wouters en Leo Beenhakker "Grimmig op weg naar de" Europese top AJACIED - AUGUSTUS 1991 3 'ledereen, van Skybox bezitters tot F- siders, kan lid worden van de nieuwe supportersvereniging. Ach, zult U nu denken, dat is toch mooi, zo hoort het ook, dat is bij 'De Ajacied' toch ook zo. Dat klopt, maar dan lees ik weer even verder en kom dan bij de re denen waarom er een nieuwe suppor tersvereniging moet komen. Ik citeer nu letterlijk mevrouw Ine van Brenk van de Gemeente Amsterdam, die samen met de politie en Ajax tot dit initiatief is ge komen: 'Na de opheffing van de Stichting F-Side (die zich speciaal richtte op probleem jongeren) aan het begin van het seizoen 1990-1991heeft Ajax geen echte sup portersvereniging meer, zoals elke zich respecterende club er een heeft.' Ja, geachte lezer(es), kijk maar eventjes goed naar het blad waarin U nu zit te le zen. Dit is een uitgave van de suppor tersclub 'De Ajacied', al 21 jaar de sup portersclub van Ajax. Volgens mevrouw van Brenk bestaat dit niet, hoor. Welnee, Ajax heeft geen supportersclub. Bel Uw psychiatermaar vast, neem wat kalmerende pillen, want hoewel U toch echt in ons blad zit te lezen nu, het be staat niet. Enfin, daar is nog wel over heen te komen en er is nog meer. Ik citeer nog eventjes vrolijk (alhoewel, vrolijk verder: 'Om te voorkomen dat er weer een aanhangersclubje van probleem jongeren ontstaat, hebben wij het initia tief genomen tot de oprichting van een nieuwe vereniging.' Welnu, geachte F-Sider en Skybox be zitter en alles wat daar tussen zit, laat me a.u.b. nooit meer iets horen over dis criminatie e.d. binnen het voetbal, want dat wordt hiermee mooi de grond in ge boord. U wordt allen immers op een gro te hoop gegooid. U bent allen probleem jongeren. Want, zo zegt men, om te voorkomen dat er weereen aanhangers clubje van probleemjongeren ontstaat, heeft Ajax, de Gemeente Amsterdam en de politie besloten zelf zo'n clubje op te richten. En U, F-Sider (probleemjonge re...) en U, skybox-bezitter (Yup) meldt U allen aan voor het lidmaatschap. Toch??? Echter, alvorens U spontaan gaat infor meren bij Ajax hoe men lid kan worden, bedenk wel een ding: Ook de politie is betrokken bij de oprichting van dit nieu we clubje van probleemjongere en pro bleem-Yuppen....dus pas op! Lang zaam groeien we naar een totale registratie van supporters toe. Ook mak kelijk voor ongevraagd drukwerk. Ons ledenbestand is niet voor derden toe gankelijk en wordt ook niet verkocht. Mocht U, F-Sider, er behoefte aan heb ben Uw bierblikjes, bananen en ijzeren voorwerpen (staven) op het veld te gooi en, en U Skybox-Yup om Uw Chateau Briand, Uw flessen Dom Perignon en (waarom niet) Uw P(SV)hilips-ijskastjes te gooien, bedenk dan wel...de politie weet wie U bent. En wat zal de zware straf in dit land dan wel worden...een jaar uitgesloten als lid van de suppor tersvereniging...? Geacht bestuur van Ajax, Gemeente Amsterdam en Politie, blijf bij Uw leest. Bestrijd de criminaliteit, geef zinnig lei ding aan Ajax of aan de Gemeente (wie wat wil doen, moeten jullie zelf maar uit vechten) en kom pas met plannetjes over supportersprojecten, clubjes e.d. als jullie weten, wat er te koop is. Als U nu nog niet weet, dat er een uitstekende supportersclub bestaat en U zelf dag droomt over een supportersvereniging met een ledental van (lach niet) 30.000 leden, wordt hetdan misschien niet eens tijd dat U ontwaakt uit Uw schijnbaar al jaren durende winterslaap? De subsidie voor het supportersproject wordt afge bouwd en middels contributieverhoging zouden we een betaalde baan veilig kun nen stellen: forget it! In eerdere bladen gaf Ronald Pieloor (Stichting F-Side) al z'n mening over het supportersproject en daar zijn we duidelijk in geweest. Voorts zijn wij er voorde Plubic Relations van Ajax en worden we gesteund door vele duizenden Ajax supporters uit bin nen- en buitenland. De contributie vin den we meer dan voldoende om het door ons nagestreefde werk te kunnen doen.En mevrouw van Brenk: niet tel kens de pers opzoeken; dat deed U al veel vaker en dat komt toch zo slordig over.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 5