ZEEGERS C.S. ADVOCATEN PROCUREURS Mr. A. Zeegers, advocaat te Amsterdam, is een bekende verschijning in diverse Ajax publicaties Vraag:"Wat heeft de advocatuur met voetbal te maken?" "Op het eerste gezicht geen balNee, ik maak mét de an dere adverteerders de publicicaties voor de fans mogelijk. Een heel bescheiden wijze van sponsoring dus.Daar kies ik Ajax voor, omdat het met alle voor- én nadelen een echte Amsterdamse club is die mij als geboren en getogen Amsterdammer aanspreekt". Zeegers komt nog even terug op de vergelijking van de advocatuur en voetbal: "bij nader inzien is er wel degelijk een parallel tussen een voetbalwedstrijd en een juridisch geschil. In beide gevallen moetje binnen een kader van regels proberen een zo goed mogelijk resultaat te bevechten. Daarvoor moet je zowel op het veld als in een procedure een beleid uitstippelen in overleg met je medespeler, je cliënt, en kijken wat je kansen zijn, of je de nadruk op de aanval legt of defensief opereert. Met creativiteit kun je soms verrassende oplossingen bereiken". Zeegers merkt op dat er bij veel mensen drempelvrees bestaat om bij een advocaat binnen te lopen, vooral bij het midden- en kleinbedrijf. "Ze hebben problemen, maar worden afge schrikt door de hoge tarieven. Wij proberen daar wat aan te doen; wij rekenen voor een eer ste gesprek niets. Pas als we inzicht hebben of er juridische problemen zijn en wat daaraan gedaan kan worden beslist de cliënt of hij door wil gaan. Daarna moet je je cliënt goed over zowel het verloop van de zaak als de kosten informeren, dan weet hij altijd waar hij aan toe is. Juridische problemen moetje niet door een boekhouder, maar door een advocaat laten behandelen en wel in een zo vroeg mogelijk stadium. Kom je te laat, dan gaat het pas écht geld kosten. Dat is ook voor de advocaat teleurstellend, wantje wilt een tevreden cliënt houden voor wie je resultaten bereikt en rendement oplevert, anders ben je verkeerd bezig". Zeegers tenslotte: "Natuurlijk hoop ik dat Ajax dit jaar kampioen wordt. Dat kan ook best, de club heeft kwaliteit genoeg in huis.Belangrijk is dat er regelmaat in de presta ties komt want wij hebben vorig jaar gezien dat een prima eerste helft van de competi tie geen garantie geeft dat de titel inderdaad veroverd wordt". De Lairessestraat 49 Correspondentieadres 1071 NT AMSTERDAM Postbus 53240 Telefoon 020-6731221 1007 RE AMSTERDAM Telefax 020-6799209

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 2