Maar eerst kijken we nog even terug op de periode na 19 juni tot 15 juli, de dag waarop Ajax onder lei ding van technisch directeur Leo Beenhakker de trainingen hervatte. Wat gebeurde er zoal in dat maandje? AJACIED - AUGUSTUS 1991 19 Ajax' kroniek van het seizoen '91-'92 - komt Wim Kieft, op de wip bij de in financiële moeilijkheden ver kerende Franse club Bordeaux, nu wel of niet weer onder con tract te staan bij Ajax? - moet de interesse van CdF Barcelona (lees: ex-Ajax-TD Johan Cruyff) in Richard Witschge nu wel of niet serieus worden ge nomen? - Ajax krijgt van het bestuur betaald voetbal toestemming om in het eerste competitieweekeinde (17 en 18 augustus) deel te ne men aan een toernooi in het Spaanse La Coruna. Voor Ajax begint de puntenslag zodoende op woensdag 21 augustus. - Dennis Groen uit Almere, in Ajax 2 goed voor diverse doelpunten, wordt verkocht aan eerste-divisieclub Wageningen. - FC Twente onderneemt een poging om Ronald de Boer over te nemen. De spits verlengde in juni zijn contract bij Ajax, maar kan daar als gevolg van een clausule onderuit. - De 17-jarige Harvey Esajas van Ajax wordt overgenomen door de Belgische kampioen Anderlecht. - Gerard Holzheimer, voormalig administrateur van Ajax, moet een boete van 10.000 gulden betalen. Hem wordt - in verband met de zwart-geldaffaire bij de Amsterdamse club - valsheid in geschrifte verweten. De rechtbank sprak Holzheimer, nu hoofd van het secretariaat van Ajax, van de meeste ten laste gelegde feiten vrij. ■Ajax heeft voorgesteld om vanaf het seizoen 1992-1993 alle thuiswedstrijden in het Olympisch stadion te spelen. Dat zou moeten gebeuren tot de zomer van 1992, waarin de club het nieuwe stadion in 'Zuidoost' wil betrekken. - Ruud Krol blijft in trek. Nu een terugkeer naar het Zwitserse Ser- vette van de baan is, heeft het Portugese Famalicao zich voor de record- international gemeld. - PSV zou, zo meldt De Telegraaf, 3 miljoen over hebben voor het aantrekken van Jan Wouters. Nog dezelfde dag dat dit ochtend blad dat had gemeld, zou PSV's manager Ploegsma al contact hebben opgenomen met zijn Ajax- collega's om te laten weten dat er sprake is van een 'canard'. - Ondertussen stapten Richard Witschge (met zijn zwangere vriendin Lia Huis in 't Veld) en Frank Rijkaard (voor de tweede keer, omdat het huwelijk met Carmen is ontbonden) in het hu welijksbootje. - Het Zweedse Orebro komt op 11 juli als tegenstander voor Ajax in het UEFA-cuptoernooi uit de bus. Op 't moment van loting voerde de club met IFK Göteborg de ranglijst aan, vóór onder meer Solna, de club van oud- Ajacied Peter Larsson. Waar Ajax Orebro ontvangt, is nog onzeker, omdat de club haar eerstdrie- komende thuiswedstrijden in Europees verband op een afstand van minstens 150 kilometer van Amsterdam moet spelen. Dit als gevolg van het 'staafincident' van twee jaar geleden, dat Ajax ook één jaar Europacupvoetbal kostte. De laatste keer dat Ajax in Europacupverband tegen een Zweedse club uitkwam, was in het seizoen dat het onder leiding van Cruyff voor het eerst de Europacup voor bekerwinnaars won. Daarna speelde Ajax ove rigens al een keer vriendschappelijk tegen Orebro. De Scandi- naviërs wonnen overigens deze zomer hun groep van de Inter- totocompetitie... 15 juli, 14.30 uur: Ajax gaat weer in de startblokken voor een nieuw voetbalsei zoen, waarin het in PSV, FC Groningen, Feyenoord en FC Utrecht zijn zwaarste tegenstanders zal hebben voor een plaats in de top 5 en in de strijd om het kampioenschap. Op de eerste training ontbreekt Ronald de Boer. De 21 -jarige spits heeft een tweejarig contract (met een clausule voor een derde jaar) onder tekend bij FC Twente. Ajax ontvangt on geveer een miljoen gulden. 20 juli, oefenwedstrijd: Sparta Nijkerk - Ajax (0-3) 0-8. Doelpunten: 5.Roy 0-1; 29.Bergkamp 0-2; 29.Van 't Schip 0-3; 57.Alflen 0-4; 62.Willems 0-5; 66.Roy 0-6; 76. Kreek (strafschop) 0-7; 89.Lind 0-8. Bijzonderheden; Witschge raakt 's mor gens geblesseerd en is dus niet van de partij. Het had zijn laatste wedstrijd voor Ajax kunnen worden, omdat de kans groot is dat hij door Barcelona wordt vastgelegd. Stefan Petterson is nog niet inzetbaar vanwege zijn buikspierbles sure, maar hoopt overeen week zijn ren tree te maken. In Nijkerk mag de van FC Utrecht overgenomen Rob Alflen debu teren. Opstelling: Menzo (Van der Sar); Silooy, Jonk (Wouters), Vink (Blind) en De Boer; Winter (Alflen), Willems, Landvreugd en Kreek; Van 't Schip, Bergkamp (Mols) en Roy. Tijdens een oefenduel met eerste-divi sieclub BW Den Bosch in Vught scoort Ronald de Boer voor het eerst voor FC Twente. Uiteindelijk winnen de ooster lingen met 2-5. 22 juli, tijdens het perspraatje na een weekje trainen wordt bekend dat de 32- jarige Maarten Oldenhof uit Groningen de nieuwe financieel directeur van Ajax wordt. De afgestudeerd bedrijfkundige zal het komend jaar door Arie van Eijden worden ingewerkt.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 21