Ajax' nieuwe spits "Alle ballen op de boom stam" De ajacied wenst John van Loen veel succes AJACIED-AUGUSTUS 1991 15 met Ajax toe". De van Ajax naar CdF Barcelona ver trokken Richard Witchge in Het Parool. "Van 't Schip is een leuke voetballer, maar er gaat zo weinig vanuit. Ik weet wel dat je het niet helemaal mag verge lijken, maar Sjaak Swart maakte wel twintig goals per seizoen. Die wil om te scoren, mis ik. En Roy, die had er met zijn 21 jaar toch ook al moeten wezen, vind ik. Maar je ziet het al een beetje aan zijn karakter: hij loopt altijd maar te lachen. Hij is nog veel te speels en lijkt helemaal niet doordrongen van het be lang van een wedstrijd. Het ziet er niet naar uit dat hij echt bezig is met zijn vak". Oud-international Rob Rensenbrink in Studio, het programmablad van de KRO. 'We hadden met milde instemming ge hoord dat er meer dan zeven miljoen neergelegd was voorde kleine Witschge en behandelden nog maar eens zijn nul doelpunten die hij verleden jaar achter zijn naam had staan en ook de tiendui zend gulden, die hij, tijdens het wereld kampioenschap voetbal 1990, in minder dan 37 minuten met kaarten verloor. Van Loen in de spits bij Ajax, overdacht ik me bij de ochtendkoffie. Ik ga nog lie ver naar een criterium waar alles is af gesproken en de 100 kilometer in 2.15 gaan en Rob Harmeling de sprint over tuigend van Olaf Ludwig wint". TV-presentator Mart Smeets in Trouw. "Ik ben gewoon uitgekakt in Nederland. Wat ik allemaal niet gehoord en gelezen heb over mezelf. Maar 't is allemaal ingegeven door jaloezie. Ze gunnen je je salaris niet. Ook in de spelersgroep waren daar mensen bij. Nee, Wouters niet". Richard Witschge, de naar CdF Barce lona vertrokken linker middenvelder, in Panorama. "Ajax is een lot uit de loterij. Het werd nog spannend, want ik stond al in con tact met KarlsruherSC en FC Nürnberg. Dan lijkt de keus voor Ajax makkelijk. Maar ik was al jaren bezig weg te komen. Ik heb gepraat met Cannes, Fortuna Düsseldorf, Derby County en Notting ham Forest, terwijl nog wel een half do zijn andere clubs me gevolgd heeft". Ajax' aanwinst Alan Hansen in het Eind- hovens Dagblad. "Ze roepen nu ook steeds dat Beenhak ker mijn vader is. Dat is toch ook een rooie, al kun je het bij hem niet meer zo goed zien. Als hij wat zei in mijn richting, dan riepen die supporters: 'Hé Van Loen, je vader roept je' John van Loen, Ajax' nieuwe midvoor, in Nieuwe Revu over de eerste ervarin gen met de Ajax-fans. "Sjaak Swart vertelde me dat-ie voor de 47e keer kampioen was geworden. Dan lig ik echt in een deuk. Het inte resseert me niets hoe vaak ik kam pioen ben geworden". Keje Molenaar, de 32-jarige ex-verdedi ger van Ajax, nu meester in de rechten en bijna advocaat, in Studio. "Maar Wouters heeft Richard niet weggewerkt. Er zijn er meer geweest die zich aan hem hebben geërgerd. Ook in de spelersgroep. Maar dat wil niet zeggen dat niemand meer ver trouwen in hem had ondanks de ma tige prestaties. Richard heeft het in zich om een hele grote voetballer te worden. Ajax geloofde in Witschge. Aan de andere kant hebben we geen problemen met deze oplossing. Dat zeg ik ook eerlijk". Ajax-voorzitter Michael van Praag over Witschge's transfer in Panorama. "Het is een gekke gewaarwording zomaar tussen de grote spelers van Ajax rond te lopen. Ik moet nog veel leren. Het was de belangrijkste reden dat ik voor Ajax gekozen heb". Ajax' allerlaatste aankoop Dan Peder- sen. "Er zijn ook wel jongens die aardig met hun vak bezig zijn. Ajacieden als Pet- terson, Van 't Schip en Menzo zijn niet dom. Maar die categorie is een min derheid". Ben de Graaf, sportverslaggever bij de Volkskrant, in Studio. "John van Loen de beste aankoop van Ajax sinds Jan Wouters. Loen is Bar goens voor bedriegelijk. Iemand een loentje zetten: iemand erin laten lopen. Hij heeft het figuur van tante Sidonia en de passeerbewegingen van in specteur Clouseau, maar dat beeld is loen. Want die lange rooie gaat dit sei zoen vaker scoren dan Romario". Telegraaf-columnist Dijkstra. "Rijk worden in één klap. De voorma lige Ajacied Richard Witschge is het gelukt. Hoewel, overkomen is mis schien een beter woord. Want hoe krijg je het voor elkaar om een misse lijkmakend seizoen af te sluiten met een transfer van acht miljoen. Ajax zag ook iets in hem, maar heeft Wit schge er nog nooit iets voorzien doen. Bij Cruyff zal hij tenminste geen kans krijgen slapende rijk te worden. Wit schge is altijd te beroerd geweest om een poot te verzetten. Hem vliegen de gebraden duiven in de bek". Ex-tv-verslaggever Henk Terlingen, nu columnist in Nieuwe Revu. Hans Janssen

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 17