cied VO AJACIED - AUGUSTUS 1991 13 het gevaar dat de voetbal-kretologen gaan roepen dat je vier jongens van de gestampte pot hebt gekocht. Wat onzin is natuurlijk, want we hebben ze in de eerste plaats gehaald om hun voetbal kwaliteiten. En dat je daarbij ook kijkt naar wat nog ontbreekt in je selectie, lijkt me normaal". Leo Beenhakker in de Krant Op Zondag over de aankopen Rob Alflen, Alfons Groenendijk, John van Loen en Alan Hansen. "Het laatste jaar was niet mijn leukste periode. Ik kreeg overal de schuld van. Als Ajax slecht voetbalde, kwam dat vooral door mij en wanneer het Neder landse elftal niet won, had ik alles fout gedaan. Dat stoorde mij wel. Ik ben niet bang dat ik bij Barcelona uit de boot val. Ik reken er op wekelijks te spelen. Er is veel gesuggereerd over mijn slechte verstandhouding met Beenhakker. Dat isal lang uit de wereld. Wij gaan als vrien den uit elkaar en ik wens hem alle succes "Met Richard Witschge heeft Barcelona één van de beste Europese linker mid denvelders gecontracteerd. Ik ben toch ook een Ajacied. Vanuit mijn oog punt hebben wij Ajax nu betaald voor een heel goede voetballer. Over een paar jaar zou hij misschien minder waard zijn geweest". Johan Cruyff, voormalig speler/trainer/- technisch directeur van Ajax, in het Pa rool. Op de vraag waarom Witschge bij Barcelona wél zal slagen, zegt hij: "Omdat Witschge iemand is die een enorme druk nodig heeft. Die zal hij ook krijgen voor honderdduizend toeschou wers. Voor heel goede voetballers kan de druk niet groot genoeg zijn; dan komt de prestatie vanzelf wel. Bij Ajax zat die druk er niet achter. Wat hij in één keer kon doen, deed hij in twee keer. Hij weet nog niet waar zijn grenzen liggen. Alle goede voetballers zijn gemakzuchtig. Dat moet ik er bij Witschge uit zien te krijgen". "De Johan van na de operatie is een an der mens. Zijn principes zijn recht over eind blijven staan, maar hij denkt minder zwart-wit". Tonnie Bruins Slot, eens assistent van Cruyff bij Ajax, nu diens rechterhand bij Barcalona, in Het Parool. Ze zijn niet allemaal van het type Wou ters. Wanneer je dat benadrukt, loop je

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 15