AJACIED - AUGUSTUS 1991 9 Er wordt over John van Loen af en toe wel heel laatdunkend gedaan, maar ook over de grond moet je hem niet uitvlak ken. Het is geen balvirtuoos maar hij kan goed kaatsen en een bal vasthouden. Dat hij tijdens de "Open dag" af en toe werd uitgefloten is natuurlijk ronduit be lachelijk. Maar dat is een beetje de Am sterdamse mentaliteit, waar ik nooit echt aan zal wennen. Mensen beseffen niet altijd wat ze met dat soort uitlatingen aanrichten. Je kunt als speler mentaal nog zo sterk zijn, het doet je wel degelijk wat als je wordt uitgefloten of uitge scholden. Ik kan verder ook geen club in Europa verzinnen waar een nieuwe speler direct wordt uitgefloten. Geef die jongen toch eerst een kans om zich te bewijzen!!!!" "Er was veel kritiek op Richard Witsch- ge, maar hij had echt nog wel toekomst bij Ajax. Natuurlijk kwam het Ajax nu goed uit dat Barcelona acht miljoen gul den voor Richard wilde betalen. Dat is voor een speler als Richard Witschge een meer dan behoorlijk bedrag, daar zal Richard het ook mee eens zijn. Dat bedrag geeft ook wel aan dat Richard echt wel iets kan. Het salaris wat hij daar ontvangt is inderdaad hoog, maar het is aan hem om dat waar te maken. Hoewel het een grote stap is en hij z'n probleem pjes zal krijgen, denk ik dat hij het daar best kan redden. Barcelona is, net als Ajax, een team waar veel voetbal in zit. Dat ligt Richard wel." "Zo'n "Open dag" vind ik een goede zaak. Zoiets hoort gewoon ieder jaar ge houden te worden. Uit alle streken van het land komt men op zo'n dag naar Ajax toe. Het merendeel van de mensen is niet Amsterdams. Dat zegt toch veel over de uitstraling van een club als Ajax. Gezien de respons is zo'n dag erg in trek bij het publiek. Het handtekeningen uit delen was dit jaar perfect georgani seerd. We konden nu rustig handteke ningen uitdelen, vorig jaar werden we bijna onder de voet gelopen." "Het komende seizoen zie ik met ver trouwen tegemoet.We moeten in staat worden geacht om kampioen te worden of in ieder geval lang inde race teblijven. Verder is het prettig dat we weer Euro pees kunnen spelen. Vooral voor mij persoonlijk, het is n.l. al drie jaar geleden dat ik een Europa-cup wedstrijd gespeeld heb. Het is wel jam mer dat we die wedstrijden voorlopig buiten Amsterdam moeten spelen. Ik vind dat we door dat jaar schorsing ge noeg gestraft zijn." Marco van Ham vonden zo tegen het einde van de com petitie, wat ook nog leuk aansluit op de verhalen overde "patat-generatie", daar blijven ze dan over zeiken. Daar wordt je doodziek van". AANKOPEN Hoewel het al enige tijd bekend is dat er meer evenwicht zou moeten komen in de Ajax-elf, leek het er lange tijd op dat Danny over de aankopen, de verkoop van Richard Witschge, de onlangs ge houden "Open dag" en zijn verwachtin gen van het komende seizoen:"We had den tot nu toe te weinig spelers in de ploeg die, als het niet loopt, de wedstrijd een andere wending kunnen geven. Als het niet loopt zal je moeten gaan beuken en buffelen zodat je bij de tegenstander iets ontregelt. Daardoor kun je een wed strijd toch nog naar je toe trekken. Met het aantrekken van o.a. Alflen, Groenen dijk en van Loen hebben we er toch en- we het voor het komende seizoen met één nieuwe speler moesten doen n.l. Rob Alflen van FC Utrecht. Een prima voetballer, maar of hij in z'n eentje in staat was geweest het evenwicht bij Ajax terug te brengen mag betwijfeld worden Ook zag het er even naar uit dat Jan Wouters bij Ajax zou vertrekken, geluk kig gebeurde dat niet. Door de verkoop van Richard Witschge aan Barcelona kon Leo Beenhakker weer met zijn boodschappenlijstje de markt op, op zoek naar nieuwe spelers. Uiteindelijk werden er nog vier spelers aangetrokken; Alphons Groenendijk, John van Loen en de Denen Johnny Hanssen en Dan Pedersen. Al met al kunnen we stellen dat de selectie er flink op vooruit is gegaan. De onderlinge con currentie is in ieder geval flink toegeno men. kele jongens bij gekregen die, buiten het feit dat het stuk voor stuk goede voet ballers zijn, op z'n tijd ook de beuk erin kunnen gooien. Wat dat betreft lijkt het erop dat we een stuk verder zijn geko men." "Door de aankoop van John van Loen zitten we ruim in onze spitsen. Door het spelletje wat we spelen is een type als John van Loen zeer bruikbaar. Stefan is ook een vreselijk goede spits, hij zal zich niet zomaar uit de basis laten spelen. Ook Dennis Bergkamp vond ik vorig sei zoen zeer goed tot zijn recht komen in de spitspositie, beter nog dan achter de spitsen. Tel Ron Willems daar nog bij en je hebt vier man voor twee plaatsen. Ze moeten onderling maar uitvechten wie er in de basis komt te staan. Dat is een gezonde situatie.

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1991 | | pagina 11