2Ajacit® Doelpunt: 44 Baggio 1 -0. Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toeschouwers: 36.000. Opstelling: Van Breukelen; Blind, R. Koeman (56. Rutjes), Valckx en F. de Boer (65. Berg kamp); Winter, Wouters (78. Fraser) en Wit- schge; Gullit, Van Basten en Gillhaus (56. Vanenburg). Reactie van Frank de Boer in Het Parool: 'Ik ben bij Ajax gewend om met drie mensen aan de linkerkant te spelen. Ik moest me aanpassen en dat was te veel gevraagd. Na twee mislukte acties in het begin heb ik zo sober mogelijk gespeeld, maar daar bleef het dan ook bij Oefenwedstrijd: Zweden - Bulgarije 2-0. Bijzonderheden: Pettersson speelt niet, Larsson 90 minuten. 28 september: ex-Ajacied Johan Nees- kens is de nieuwe trainer van FC Zug, een club in de derde klasse van de Zwitserse voetbalbond. De voormalige speler van onder meer New York Cosmos, Barcelona, FC Groningen en Oranje stopte in de voorbije zomer als speler/trainer bij de amateurs van zijn woonplaats Baar. 30 september, competitie: MW-Ajax (0-1) 1-4. Bijzonderheden: Ajax heeft zijn revanche voor de nederlaag van vorig seizoen (9 febru ari), de laatste overigens tot nu toe. Petters son neemt wraak op zijn criticasters en op MW, de club waar hij een zware blessure heeft opgelopen. De Zweed scoort tweemaal. Bergkamp scoort na ruim een uur vanaf de stip, nadat Pettersson door Quaden was neergehaald. De MW'ers Thai (tweemaal zelfs, dus rood), Van Berge Hene gouwen, Vincent en Guaden ontvangen een gele kaart van de warrig leidende Mario van der Ende. De 6750 toeschouwers zien een professioneel Ajax, dat niet ingaat op het vaak te forse verweer van de Maastrichtse club. 'Het gebeurt te vaak dat een speler geen afscheid kan nemen van het podium. Een geval als Lerby hoop ik nooit te worden, want je moet je plaats weten en op tijd een stapje terug kunnen doen. Woorden van Piet Wijnberg in Plet Parool. De verdediger komt nu uit voor Hilversum, daarvóór voor onder meer Ajax en Sparta. 'Bij de KNVB heerst de meest oubollige bedrijfscultuur die ik ooit heb meegemaakt, vergelijkbaar met de ministeries in Den Plaag. Bij het Nederlands elftal moest ik de leider zijn, maar in feite kwam ik niet verder dan het spelen van de leider'. Woorden van Beenhakker ('ik werk voor tachtig procent op intuïtie') tijdens een congres over leiderschapskwaliteiten en bedrijfsresultaten in Rotterdam. Plans van Breukelen, een fantastische doelman, maar laatst las ik dat hij iets heeft met het cijfer zeven. Hij schijnt het van een vroedvrouw te hebben en komt er zonder zichzelf te schamen nog voor uit ook. Dat is heel treurig. Topsporters moeten professio neler met hun vak omgaan. Cruyff is één van de weinige mensen die dit soort zaken wel begrijpen. Kijk naar Bosman, bij wie alles op de PSV-training goed gaat, maar in een wed strijd begrijpt hij zijn eigen spel niet. Plet is gewoon twijfel. Een goede discipline bete kent niet alleen méér, maar ook rust nemen, een training overslaan en een biografie van bijvoorbeeld Miles Davis of Van Gogh lezen. En het draagt in elk geval meer Ideeën aan dan alleen maar het bewegen in die klef-

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 9