DD A J MC I ID (46. Danny Blind), Marciano Vink (46. Lars- son) Wim Jonk (46. Wouters) en Frank de Boer (46. Mark Verkuyl); Winter, Bergkamp (46. R. de Boer) en Willems; Kreek (75. Wit- schge), Pettersson en Roy. 16 september, competitie: FC Groningen - Ajax (0-0) 1-2. Bijzonderheden: de strafschop waaruit Jos Roossien in de 85e minuut de spanning terugbrengt, wordt op domme wijze veroor zaakt door Blind. Beenhakker over Petters son: 'Hij heeft doelgerichte acties onderno men en dat was het enige dat ik van hem verlangde. Hij begint alles in juiste verhoudin gen te doen. 17 september: In Het Parool legt Gerard van der Lem (van mijn tiende tot mijn zeven tiende voetbalde ik zelf bij Ajax) uit wat zijn werkzaamheden in De Meer zijn: 'Ik ben trai ner-coach van de A1 en de B1De A-jeugd traint zes keer per week, de B-junioren oefe nen vier keer per week. Bovendien verzorg ik de coördinatie met de lagere elftallen. De A1 en de B1 zijn dit seizoen heel jonge ploe gen. Voetbaltechnisch zijn ze heel ver, bij Ajax spelen gewoon de beste spelers. Hoewel ik met die twee elftallen kampioen hoop te worden, richt ik me puur op de spe lers. Hoewel ik met die twee elftallen kampioen hoop te worden, richt ik me puur op de opleiding. De opleiding staat voor op, de doorstroming naar het eerste elftal is voor Ajax verreweg het belangrijkst". 18 september: Het Parool meldt dat de stichting F-Side ter ziele is. Het bestuur ervan kan zich niet langer verenigen met het optre den van de fanatieke aanhang. Directe aan leiding zijn het staven-incident bij Ajax-Austria Wien en de vernieling van de ABN-tent tijdens de laatste open dag. 21 september: vrij verrassend heeft Rinus Mlchels, de bondscoach van Oranje, Frank de Boer uitgenodigd voor de vriendschappe lijke interland van 26 september in Palermo tegen Italië, De linksback uit het Westfriese Grootebroek: 'Ik had er op gehoopt. Er waren veel blessures in de top en er was geen linkervleugelverdediger voorhanden'. Behalve de dienstplichtig militair (hij is gele gerd in Haarlem), zijn van Ajax-zijde gekozen: Blind, Winter, Wouters, Witschge en Van 't Schip. Voor het Olympisch team zijn ook vijf man geselecteerd (die goede oude tijd lijkt zowaar terug te komen...): Edwin van der Sar, Vink, R. de Boer, Kreek en Roy. 23 september, competitie: Ajax - Volendam (1 -0) 3-1. Bijzonderheden: het is invaller Ron Willems, die de liefst 18.231 toeschouwers op de beslissende derde treffer in de 86e minuut tracteert. Alex Pastoor van Volendam krijgt een gele kaart. Zijn ploeggenoten missen de nodige kansen, 's Avonds maakt Michels bekend dat hij Bergkamp (een tweede Oran je-debutant na De Boer) heeft opgeroepen in plaats van zijn clubgenoot Van 't Schip. Deze heeft last van een oorontsteking. 26 september, oefenwedstrijd: Jong Italië - Jong Nederland (0-0) 1-0. Bijzonderheden: Ronald de Boer krijgt geel en mist in de slotminuten na een corner van Roy een mooie kans. Toen stond het al 1 -0. In het zeer warme Reggio di Calabria werd Ajax-goalie Van der Sar in de 48e minuut ver rast door een afstandsschot van Zironelli. Volgens het ANP speelde Vink sterk en Roy niet al te gelukkig. Alle vijf de geselecteerde Ajacieden spelen 90 minuten Oefenwedstrijd: Italië - Nederland (1 -0) 1 -0. 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 7