snucitu naar onze mening: Vanaf het moment dat het supportersvan- dalisme hot-news werd en zich dus verze kerd wist van publiciteit hebben allerlei instanties zich met dit verschijnsel bezigge houden. Nadat de politiek had vastgesteld dat de kansarme supporters geestelijk en lichamelijk verrijkt moesten worden met sportaktiviteiten wreven diverse welzijns werkers zich likkebaardend in de handen. Eindelijk weer brood op de plank! Zaalvoet ballen, basketballen, krachtsporten en uit leg over de taktische achtergronden van het voetbalspel waren de plannen die de sleutel vormden tot oplossing van het van dalisme. Als doelgroep voor de collectieve therapie had men natuurlijk de f-side op het oog, wie anders? Groot was de teleur stelling toen bleek dat de Stichting F-Side weinig trek had in de voorgeschotelde plannen. Daar men via de Stichting geen poot aan de grond kreeg richtte men het vizier maar op alle AJAX-supporters. De doelgroep trachtte men te bereiken vanuit de diverse buurcentra en dan met name in Amsterdam Oost. Dat ruim 50% van de AJAX-supporters, dus ook de f-side, van buiten Amsterdam komt werd voor het gemak maar buiten beschouwing gelaten. Met visdagjes en voetbaltoernooitjes, alles gratis uiteraard probeerde men alsnog enkele f-siders te paaien voor de welzijns- kar. Uiteraard moesten onze welzijnsvrien- den ook af en toe scoren. Triomfantelijk wist men op gezette tijden te melden dat er sprake was van groeiend vertrouwen tus sen club en supporters met alle positieve gevolgen van dien. De eigen rol werd hier bij nadrukkelijk in beeld gebracht. Het pre stige project mocht gezien het enorme prijskaartje, het financieringsplan bedraagt f 520.000 over 2,5 jaar, natuurlijk niet mis lukken. Men voelde zich zelfs zo belangrijk en onmisbaar dat er medio april een krach tig pleidooi werd gehouden voor uitzending van een leger supporterscoordinatoren naar de WK in Italië. Ook hier was men weer van plan allerlei knullige bezigheids- therapietjes te organiseren zoals volleybal, waterskieën en zwemmen. Helaas ging dit feest niet door. De rijksoverheid weigerde, terecht, om dergelijke snoepreisjes te financieren. Uitermate storend waren de juichverhalen over ZW Amsterdam. Laat ik voorop stel len dat het elke vereniging gegund is zo groot mogelijk te worden met alle bijbeho rende sportieve successen vandien. Maar men moet niet de indruk wekken dat deze vereniging louter en alleen bestaat uit fer vente AJAX-supporters die al voetballend tot bekering zijn gekomen. De realiteit is dat de ZW Amsterdam een doodgewone club is, afgezien van het subsidie element, waarbij een enkel lid mogelijk eens een keer langs het AJAX-stadion is gereden met tram 9 maar dat het overgrote deel nog nooit het stadion is in geweest. Het uitgangspunt de Stichting f-side is altijd geweest dat voetbalsupporters nor male mensen zijn en ook als zodanig behandeld willen worden. Hierbij dient wel an een aantal randvoorwaarden te worden voldaan. Kaartverdeling, ven/oer, ontvangst buiten de stad e.d. DAT zijn zaken waar supporters belang bij hebben en die van invloed zijn op hun gedragingen. En niet die slappe therapeutische geldverslindende neuzelarij van de welzijnsgoeroes. Ronald Pieloor Tot zo ver de diskussie. De originele f-side T-shirts staan in de artike lenlijst; dit op veler verzoek. 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 27