Discussie Supportersproject Amsterdam D 1 .1,1 AC It V De persverklaring in de vorige Ajacied en in het officieel programma van Ajax-Volendam leverde vele reacties op en een strijd tussen woordvoerders in Het Parool. Michael van Praag liet direct per telefoon weten, dat het supporters-project Amsterdam wel degelijk contact heeft gezocht met de Stichting F- Side, maar dat deze niet tot samenwerking waren te bewegen. Waarvan akte hier. Eus Strik van het supportersproject Amsterdam liet ons weten: In het Officieel Programma van AJAX - Volendam (23 september j.l.) is een pers verklaring van de supportersclub 'De Aja cied' opgenomen, waarin een onjuist beeld wordt gegeven van het Ajax-supporterspro- ject. De verklaring werd uitgegeven naar aanleiding van het besluit van de Stichting F-side om zichzelf op te heffen. 'De Ajacied' vraagt zich af waarom het Ajax- supportersproject destijds 'niet via de Stichting F-side is opgezet' en kwalificeert het project als 'een zeer kostbare blunder van gemeenschapsgeld'. Het is jammer dat het bestuur van 'De Ajacied' niet eerst met ons heeft gesproken alvorens een dergelij ke verklaring te lanceren. De goede relatie tussen het project en De Ajacied gaf daar toe alle aanleiding; er is meer dan eens pri ma samengewerkt. Ook heeft het Ajax-supportersproject van meet af aan samenwerking met de Stich ting F-side gezocht. Inderdaad zou het logisch zijn geweest om met de Stichting F-side samen te werken. Maar juist de Stichting F-side heeft samenwerking met het Ajax-supportersproject stelselmatig van de hand gewezen. Daarmee heeft de stich ting zichzelf buitenspel gezet. Het Ajax-supportersproject richt zich op alle jonge Ajax-supporters met het doel bij te dragen aan de positieve sfeer op de tri bunes. Hiertoe worden allerlei activiteiten georganiseerd waaraan grote behoefte bleek te bestaan. Sinds de start van het project zijn de contacten tussen Ajax en de jonge supporters verbeterd en zijn er activi teiten voor supporters van de grond geko men. De belangrijkste zijn: - het jaarlijks terugkerend zaalvoetbaltoer nooi voor supporters van Ajax (aan de laatste editie hebben 32 teams deelge nomen); - een cursus Jeugdvoetbaltrainer voor Ajax-supporters in samenwerking met de KNVB; - de oprichting - vorig seizoen - van Zaal voetbalvereniging Amsterdam (voor Ajax- supporters), die inmiddels met 19 teams meedoet aan de KNVB zaalvoet balcompetitie. Het project ontmoet alom waardering. Het geld van het rijk, Ajax zelf en de gemeente Amsterdam wordt uitstekend besteed. Als 'De Ajacied' dat niet gelooft komt het bestuur maar langs; kunnen we meteen afspreken wanneer De Ajacied weer eens uitkomt tegen een selectie van het Ajax- supportersproject in het voorprogramma van Ajax. Het Ajax-supportersproject. Ook hiervan akte alhier. We besluiten deze hele diskussie met de mening van Ronald Pieloor, omdat die de zaak feilloos analyseert 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 25