DE H J AC I 'ED ken, maar ik heb het nog steeds op kunnen brengen, Na de vorige blessures kwam ik direkt weer in de basis, dit keer helaas niet.' Teveel verdedigers Was het de afgelopen jaren nog vaak zo dat Ajax verdedigers te kort kwam, en men zelfs Silooy terug haalde om dat gedeelte van de ploeg te versterken. Silooy of Larsson zelfs regelmatig op de tribune. Voor dit soort spe lers natuurlijk een onverteerbare zaak. Ver- kuyl is altijd een basisplaats gewend geweest, Silooy heeft zich een jaar lang kei hard teruggeknokt en Larsson is nog altijd een internationaal zeer gewaardeerde speler. Aan de andere kant kun je de spelers die in de basis staan niet passeren omdat ze het simpelweg zeer goed doen, Het zal dus voor de betreffende spelers zeer moeilijk zijn om terug te komen. Het wachten is eigenlijk op blessures van anderen. Mark: 'Het loopt nu goed, dus de trainer kan moeilijk om de spe lers heen die er nu staan. Het enige wat ik nu kan doen is zo hard mogelijk trainen en zor gen dat ik fit ben. Verder ben ik afhankelijk van de trainer. Tot nu toe kan ik het allemaal nog opbrengen. Ik denk ook dat ik dit seizoen mijn kans nog wel krijg. Dan zien we wel verder. We hebben op het moment een hele verdediging over. Larsson, Silooy en ik zouden zo in de basis kunnen spelen. Omdat je moeilijk drie verdedigers op de bank kunt zetten, zitten we ook nog vaak op de tribune. Aan verdedigers op de bank heb je niks als je een wedstrijd wilt veranderen, dan heb je meestal aanvallers nodig. Omdat ik het bank- zitten helmaal niet gewend was had ik daar best wel moeite mee. Zeker als je weet wat je kunt en wat je kwaliteiten zijn. Ik heb er dan ook totaal geen begrip voor dat ik niet in de basis sta. Zelf vind ik dat ik in Ajax-1 thuishoor. Je ziet nu ook hoe betrekkelijk het allemaal is. Nog met zo heel lang geleden zat ik heel dicht tegen het Nederlands Elftal aan, ik heb nog meegespeeld tegen het 'kleurrijk elftal'. Nu ben ik af en toe een tribuneklant bij Ajax. Maar ook de hoop op het Nederlands Elftal heb ik nog niet opgegeven. Als ik een maal weer speel dan verwacht ik weer in aanmerking te komen voor Oranje. Als niet- basisspeler zit je een beetje in een andere wereld. Je hoort er niet echt bij, dat merk je gewoon. Je moet jezelf heel duidelijk blijven manifesteren. 'Zoals ik al zei loopt het tot nu toe goed bij Ajax. Het enige wat er af en toe aan ontbreekt is het afronden. Er zijn ook wed strijden dat het ineens wegzakt. Hoe dat komt is moeilijk te verklaren. Misschien door dat de doelpunten uitblijven. Daardoor kom jezelf in moeilijkheden zoals b.v. tegen FC Twente. Ook al loopt het goed de pers zoekt 19

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 21