\hrkuyl 2>£ AJACIIV Het is een druileri ge wijdag in okto ber. Terwijl de opnieuw ge blesseerde Peter Larsson eenzaam zijn rondjes loopt over het trai ningsveld, wordt er op een ander gedeelte van het veld een partijtje 8 tegen 8 gespeeld. Zo'n beetje de basisploeg tegen de rest. Nog niet zo heel lang gele den speelde Mark Verkuyl met de basisploeg mee, dat is inmiddels veranderd. Niet alleen tijdens de wedstrijd maar ook tijdens de training draait Mark nu met de reserves mee. Met zeer veel inzet overigens dus daar kan het niet aan liggen. Middenrif Waarom Mark niet meer in de basis staat bij Ajax is bekend. Toen hij geblesseerd raakte, kregen anderen de kans om zich te manifes teren op zijn plaats. Dan praat je over spelers als Frank de Boer en Marciano Vink. Deze hebben het zo goed gedaan dat, toen Mark weer fit was, je ze niet meer kon vervangen. Mark over de vele blessures van de afgelo pen tijd. Mark: 'De laatste tijd heb ik inder daad veel blessures gehad. In de voorberei ding op het vorige seizoen kreeg ik een achillespees-ontsteking. Daar begon het mee. Daarna liep ik in de wedstrijd, uit tegen Roda JC, een hersenschudding op waar ik te lang mee doorgelopen heb. En in de voorbe reiding kreeg ik last van m'n lies en van m'n hamstrings. Nu heb ik gelukkig geen blessures meer. Het enige waar ik nog een beetje problemen mee heb is een scheur in m'n middenrif, die ik ook vorig seizoen heb opgelopen. Het middenrif is een soort 'spier plaat' die op en neer beweegt door je adem haling. Dat scheurtje erin zal echter nooit meer herstellen. Ik moet nu altijd ruim voor een wedstrijd eten anders wordt je maagin houd dusdanig omhoog gedrukt dat je con stant misselijk bent. Ik heb er ook pillen voor maar die probeer ik nu niet meer te slikken. Door op tijd te eten heb ik er ook niet veel last van. Vooral die hersenschudding en die blessure aan het middenrif waren vervelend omdat ze er pas na een paar weken achter kwamen wat het nou precies was. Dat is voor jezelf heel vervelend omdat je dan niet weet waar je aan toe bent. Ik was helemaal niet gewend aan blessures. In de jaren bij Utrecht en Groningen en ook het eerste jaar bij Ajax was ik meestal blessurevrij. Maar je ziet, iedere voetballer loopt er wel een keer tegen aan. Het is natuurlijk vervelend om iedere keer maar weer terug te moeten knok- 17

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 19