AjACI'.ID fe, ordinaire Oranje-zee'. Sportpsycholoog Peter Blitz in NRC Handelsblad. 7 oktober, competitie: Ajax - NEC (4-0) 7-0. Bijzonderheden: een grote zege. Het werd tijd. Bergkamp en Pettersson, die beiden drie keer scoren, bezetten nu respectievelijk de tweede en eerste plaats op de topscorers- lijst. Het was een voetbalshow om je vingers er bij af te likken. NEC had tot vandaag nog niet verloren, maar wordt op alle fronten afgetroefd. Het verliest bovendien Ernst Faber door een rode kaart in de slotfase. Zijn teamgenoten Van Wanrooy en Lok ontvan gen geel. Ondertussen zitten 'normale basis krachten als Larsson, Verkuijl en Silooy op de bank of zelfs op de tribune. Silooy daarover in Het Parool: 'Als het hier te lang duurt voor ik weer een kans krijg, zou ik best uitgeleend willen worden. Maar dan alleen aan 'een beetje club'. Ik ervaar het als een verne dering dat ik op zondag op de tribue zit. Die ambiance rond het tweede elftal, dat is niks. Natuurlijk werd ik er wel eens cha grijnig van. Ik ben afgezakt van een bief stuk naar een broodje kaas'. 9 oktober, oefenwedstrijd: Ajax - Jong Oranje (1-1) 1-2. Doelpunten: 26. Brusselers 0-132. Willems 1-1,55. R. de Boer 1-2. Scheids rechter: Van der Niet. Toeschouwers: 200 (gratis). Bijzonderheden: Roy is wegens een lichte knieblessure niet beschikbaar. Bij de Olym piërs spelen Van der Sar, Vink en Kreek 90 minuten. R. de Boer wordt in de 74e minuut vervangen door De Wijs van RKC. Opstelling Ajax: Menzo; Silooy, Verkuijl, Wouters (46. Blind) en F. de Boer; Winter, Willems en Witschge; Van 't Schip, Bergkamp en Jonk. Jong Oranje: Van der Sar, Kreek en Vink 90 min. en R. de Boer: 74 min. 10 oktober, oefenwedstrijd: Zweden - Duitsland (0-3) 1-3. Bijzonderheden: Pettersson speelt 90 minu ten. EK-kwalificatie: NEFA-team Noorwegen - Nederland (2-0)4-1. Bijzonderheden: de Ajacieden Verbruggen (keeper), Van Barik (rechtsback), Oulida (mid denvelder) en Hendriks (spits) spelen 90 minuten. Aanvaller Tuhuteru wordt vervangen door Mulder (FC Groningen). Het duel vindt plaats in Stavanger,. 11 oktober: Vink is de verrassende nieuwkomer in de selectie van Oranje! Verder zijn in totaal nog tien Ajacieden opgeroepen voor de wedstrijden van Nederland-A en Jong Oranje, die beide volgende week in actie komen tegen Portugese teams. Wou ters zou normaal gesproken ook uitgenodigd zijn, maar moet een schorsing van één duel uitzitten. 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 11