DE A.JUCl'E'D ven nog oud-Ajacieden, onder wie Ruud Krol, Dick Schoenaker, Johnnie Rep, Peter Boeve en Gerrie Mühren, op om tegen een Telegraaf/AVB-team te spelen. De 'oude rot ten' worden verrassend geklopt door de selectie vanonderbond-spelers. Opstelling Ajax (tegen KNVB-team): Men zo (52.Van der Sar); Blind, Larsson (52.Vink), Wouters (31 .Jonk) en Frank de Boer; Winter (31 .Silooy), Bergkamp (31 .Willems) en Wit- schge; Van 't Schip, Pettersson (31 .Ronald de Boer) en Kreek. Wegens blessures zijn Mark Verkuijl en Brian Roy niet beschikbaar. 14 augustus, Amsterdam-715- toernooi, oefenwedstrijd: Ajax - Club Brugge (0-0) 0-0. Ajax wint na strafschoppen. Van 't Schip raakt de lat, maar Pettersson, F.de Boer en Wim Jonk scoren wel, Alex Querter voor Brugge ook, de andere Brugse inzetten wor den door Stanley Menzo gekeerd. Bijzonderheden: het gaat om de tweede wedstrijd van de eerste speelavond, die gelukkig boeiend is. Dat kon van het openingsduel (PSV - KV Mechelen, met 2-1 gewonnen door de fortuinlijke Eindhovense ploeg) niet gezegd worden. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Vink en F.de Boer; Winter, Jonk, Bergkamp (80.Willems) en Witschge; Van 't Schip, Pettersson en Roy. 16 augustus, Amsterdam-715, oefen wedstrijd: Ajax - KV Mechelen (0-0) 2-2. Doelpunten: 54.Patrick Versavel 0-1 58.Marc Wilmots 0-2; 66.R.de boer 1 -2; 71 .Van 't Schip 2-2. Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschouwers: 18.000. KV Mechelen wint na strafschoppen. Wilmots, Geert Deferm, Philippe Albert, Bruno Versa- vel en Klaus Ingesson kloppen Menzo. Aan Ajax-zijde mist alleen R.de Boer; F.de Boer, Danny Blind, Jonk en Richard Witschge sco ren wel. Bijzonderheden: iedereen is het er over eens. Als Ajax een spits als Romario of de eveneens bij PSV spelende (maar ook lang niet op topniveau) John Bosman had, dan had de thuisclub dit toernooi met gemak gewonnen. Kansen creëren en een tegen stander als Mechelen of Brugge onder druk zetten, is voor Ajax geen probleem. Ze afma ken wel. Technisch directeur Leo Been hakker echter:" Ik vind het goedkoop, dit het grote manco van het spel van Ajax te noe men. Ik ben ervan overtuigd dat het straks in de competitie gaat lopen. Ik verwacht dan niet zulke negatief ingestelde teams als de Belgische tegenstanders". Er worden overi gens gele kaarten uitgedeeld aan Wilmots en René Eijkelkamp (inderdaad de ex-Groninger) van Mechelen en Ajacied F.de Boer. Eerder op de avond moest PSV het onder spit delven tegen een effectief Club Brugge, dat met 2-0 wint. Tweede man achter de Brugse keeper Danny Verlinden is overigens een oude bekende in Amsterdam: Flans Galjé. De doelverdediger, ooit begonnen bij FC Den Plaag, werd gekocht van Waregem. Om quitte te kunnen spelen, hadden de organisatoren van 'Amsterdam 715' 40.000 toeschouwers nodig. Plet kwam er niet van. Er kwamen zo'n 7.000 mensen te weinig (vooral als gevolg van de regen, maar waar schijnlijk ook door het tegenvallende spel van Mechelen en PSV), wat tot een tekort van ongeveer twee ton leidde. Opstelling Ajax: Menzo; Blind, Vink, Jonk en F.de Boer; Winter (72.Bergkamp), Willems en Witschge; Van 't Schip, Pettersson (72.R.de Boer) en Roy. Met het oog op de start van de competitie in 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 9