ADVOCAATSTAATACHTERAJAX Mr. A. Zeegers (41) is advocaat in Amsterdam en leidt één van de advocatenkantorendie regelma tig in AJAX-publicaties adverteren. Vraag: wat heeft de advocatuur met voetbal te maken: 'Op het eerste gezicht geen bal, nee, ik maak mét de andere adverteerders de publicaties voor de fans mogelijk. Een heel bescheiden wijze van spon soring dus.' 'Waarom Ajax? Natuurlijk Ajax! Luister, ik ben geboren en getogen Am sterdammer. Toen ik door Ajax benaderd werd vond ik het meteen een leuk idee. Er is hier toch maar één club!' Zeegers komt nog even op de vergelij king van advocatuur en voetbal terug: 'Er is bij nader inzien wel degelijk een parellel tussen een voetbalwedstrijd en een juridisch geschil. In beide gevallen moet je binnen een kader van regels proberen een zo goed mogelijk resultaat te bevechten. Daarvoor moet je óók in een proces een strategie uitstippelen, in overleg met je me despeler, je cliënt, kijken wat de kansen zijn, of je de nadruk op aanval legt of defensief opereert en creatief te werk gaanZeegers merkt op dat er bij veel mensen drempelvrees bestaat om bij een advocaat binnen te lopen, vooral bij het midden- en kleinbedrijf. 'Ze hebben problemen, maar wor den afgeschrikt door de hoge tarieven. De advocatuur probeert daar wat aan te doen; wij bijvoorbeeld berekenen voor een eerste gesprek niets. Pas als we inzicht hebben óf er juridische problemen zijn en wat daaraan ge daan kan worden beslist de cliënt of hij door wil gaan. Zeegers tenslotte: 'De successen van het vorig jaar zijn nu geschiedenis. Ajax staat weer mét de concurrentie onderaan de ladder naar de top. Ik wens de club dit seizoen veel succes!' De Lairessestraat 49 - Amsterdam - Tel.: 020-731221 - Telefax: 020-799209 6

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 8