Ajax' jaaroverzicht seizoen 1990-1891 <D'E AJUCIEE) grootste zaalvoetbalverenigingen in Amster dam en volgens Ronald en de zijnen met zo'n 4 echte F-siders er bij in totaal. Een zeer kostbare blunder van gemeenschapsgeld, die het geweld op de tribunes echt niet ver mindert, maar wel 2 ton per jaar soupeert. En juist de bestaande Stichting F-Side had hier bij betrokken moeten worden. De meest logi sche weg wordt echter zelden meer bewan deld. Ronald, bedankt voor alles! Deel 2 door Hans Janssen 12 augustus: Met een lach en een traan wordt in Eindhoven officieel afscheid geno men van de topvoetballer Sören Lerby, de Deen mag echter geen bal trappen, vóór of tijdens de oefenwedstrijd PSV - Barcelona. Lerby heeft 68 interlands gespeeld en kwam voor zijn PSV-periode uit voor Bayern Mün- chen, waar hij na een moeilijk begin uitgroei de tot één van de (vele) vedetten. Maar de basis voor zijn glansrijke carrière legde de blonde, dynamische en niets of niemand ont ziende Deen bij Ajax. Hij meldde zich er als broekie, in de winter van 1975, toen Rinus Michels er nog de scepter zwaaide (onder het mom van: "Mijn verstand zegt nee, mijn gevoel zegt ja"). Lerby, die tegelijk met Frank Arnesen de overstap van Denemarken naar het grote Ajax maakte, zegt vooral veel geleerd te hebben van de immer enthousias te, maar ook veeleisende trainer Tomislav Ivic. Na zijn laatste optreden, laat hij zich ont vallen: "Als ik het nog eens over zou moeten doen, hoeft het voor mij niet noodzakelijk anders" om er aan toe te voegen "dat Lerby niet te vervangen is". Met de voor hem gebruikelijke lach natuurlijk. "Misschien", zo laat hij ook nog weten, "zou Richard Witsch- ge mijn beste opvolger in dit elftal (dat van PSV dus, HJ) zijn. Hij is in ieder geval een hele goede en pas twintig". Voor de liefheb bers: als Ajacied scoorde Lerby in 208 com petitieduels in totaal 66 keer. In Europacup- verband was hij goed voor 27 optredens en zestien doelpunten. 13 augustus, oefenwedstrijd Ajax - Telegraaf/KNVB-team (3-0) 8-0. Doelpunten: 6. Dennis Bergkamp (met links) 1-0,21.Stefan Pettersson 2-0,28.Pettersson (strafschop wegens hands) 3-0,32.Ron Wil- lems 4-0,37.Willems 5-0, 50.Willems 6-0, 53.John van 't Schip 7-0,56.Willems 8-0. Bijzonderheden: in een verzengende hitte zorgt Ajax voor een fraai slotakkoord van de tweede Open Dag. De meningen over het aantal toeschouwers dat vandaag naar het Amsterdamse stadion De Meer is getrokken, lopen uiteen. Er zijn er in ieder geval minstens 15.000 en maximaal 35.000 geweest. Vanaf half twaalf hebben zij alle 'ins en outs' van hun (Nederlands) populairste club kunnen zien. Het is alleen triest dat enkele zogenaamde fans voor in totaal 100.000 gulden schade hebben aangericht aan een tent van Ajax' nieuwe sponsor, de ABN-bank. Het is overigens opvallend dat TDK niet met een stand aanwezig is. Voordat Ajax een eind aan de open dag maakt, dra- 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 7