STICHTING F-SIDE A J AC I I'D Sinds 1984 bestaat de Stichting F-Side onder de bezielende leiding van Ronald Pie- loor. De F-Side kreeg indertijd van Flarmsen cs een eigen honk onder vak F en kende als geen ander de problemen en de vragen van F-Siders. Het F-Side home werd een gezellig home, mede door de inrichting en de onge dwongen sfeer. Het home was vrijdag 's avonds geopend en op wedstrijddagen voor, tijdens en na de wedstrijd. De Stichting F- Side werd het aanspreekpunt voor de F- Side, legde en onderhield contacten met Ajax, de politie en de pers, regelde kaarten en het vervoer naar uitwedstrijden, kwam optimaal op voor de specifieke belangen van de F-Side, voerde acties indien het bestuurs beleid indruiste tegen supportersbelangen, zoals o.a. bij de verkoop van spelers, nam gerechtelijke stappen, tegen o.m. slechte behandeling bij uitwedstrijden, voerde pro cessen, waaronder het ruchtmakende pro ces tegen de voetbalpas. De voetbalpas kwam er dan ook niet. De Stichting F-Side wilde, dat de andere kant van de F-Side aan bod kwam, wilde laten zien dat het niet alle maal tuig is, zoals in de pers en in bestuurs- kringen vaak gemeld of gemakshalve werd aangenomen. Wilde laten zien dat het over grote deel bestaat uit fanatieke, fel meeleven de Ajax supporters, die hun club uit en thuis ondersteunen. Kortom, een uitstekende stichting, die door de jaren heen zichzelf bedroop en heel veel baanbrekend en goed, zij het ondergewaardeerd, werk deed. En toen was daar het staafincident. In een klap heel veel goodwill verspeeld en het bestuur van de Stichting F-Side kon slechts excuses aanbieden aan het Ajax bestuur. Was er ove rigens jaren eerder wat geld uitgetrokken voor afrasteringen, dan was dit incident hele maal niet gebeurd. Maar het toenmalige bestuur van Ajax kwam niet op een dergelijk idee. Na het staafincident voelde het bestuur van de Stichting F-Side zich ongemakkelijk in haar verder te verrichten taak. En toen was daar de open dag, waar 's avonds de zaak volledig uit de hand liep en de tent van de hoofdsponsor in spé (ABN-Bank) met de grond gelijk gemaakt werd. Dit was voor het bestuur van de F-Side de druppel en zij besloten dan ook hun werkzaamheden te staken en het home te sluiten, Binnen de F- Side was er voor de Stichting F-Side nergens een groep te vinden, die daadwerkelijk deze zaken zou kunnen overnemen. Zowel van Ajax als van de politie kwam nauwelijks een reactie op hun vertrek. Wij van 'De Ajacied' vinden een en ander een groot gemis. Aller eerst omdat we het werk van Ronald goed hebben weten in te schatten en te waarde ren. Voorts, omdat een duidelijk aanspreek punt nu ontbreekt. Het is een stap terug in de tijd en we wachten af, hoe een en ander uitpakt. Zowel positief (groepscultuur door broken, hoewel dit niet opgaat bij uitwedstrij den) als negatief (voor Ajax en andere instan ties geenaanspreekpunt meer). Tot slot vragen we ons af, waarom het supporters- projekt Amsterdam niet via de Stichting F- Side is opgezet indertijd. Dat was de instan tie die alle in's en out's kende van de F-Side. Nu werd er twee ton gegeven (1 ton van het Rijk, 50.000,- van Ajax en 50.000,- van de Gemeente Amsterdam) aan twee mensen, die in dienst van de Gemeente een project konden opstarten. Inmiddels een van de 3

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 5