Dl ft J ft C I D D of Utrecht. Onnodig puntverlies hebben we vorig seizoen bijvoorbeeld geleden in de thuis wedstrijd tegen Sparta en de uitwedstrijd tegen MW". "Er wordt wel gezegd dat het spitsenprobleem bij Ajax opgeblazen wordt, maar dat vind ik niet. Als je ziet hoeveel kansener gecreëerd worden en hoe vaak er wordt gescoord, dan kun je rustig van een probleem spreken. Vorig seizoen zaten we met hetzelfde probleem. Als je ziet dat iemand met 10 goals topscoorder werd en dat ik met 7 goals tweede of derde op de lijst was, dan klopt er iets niet. In ver band met de financile situatie kon men voor dit seizoen geen spits aantrekken. Maar een paar jaar terug hadden ze John van Loen kunnen aantrekken. Het is misschien geen echte Ajax-speler, maar je zou hem nu goed kunnen gebruiken. Hij gaat in een wedstrijd tien keer eerste paal. Van de tien keer dat hij eerste paal gaat krijgt hij er drie op z'n hoofd en gaan er misschien twee in. Bij ons gaat er nu niemand eerste paal. Niets ten nadele van Stefan, maar hij is een heel ander soort spits. Hij is meer een kaatsende spits, hij legt de bal len klaar voor een ander, Ik denk dat Stefan ideaal achter van Loen zou kunnen spelen, om maar een voorbeeld te geven". "Zelf heb ik ook nog altijd moeite met het afronden, maar dat is iets wat je hebt of niet. Dat "killersinstinct" dat spelers als van Basten en Bosman hebben zal ik nooit krijgen. Ik ben hier op een gegeven moment eens gaan oefe nen op het nemen van vrije trappen, dat ging vrij redelijk. Toen probeerde ik het een paar keer in een wedstrijd, ook toen gingen er een paar in. Van veraf neem ik geen vrije trappen, alleen op een meter of achttien van het doel". "Het 'vaderschap' bevalt me prima. Het is een schitterende ervaring. Je gaat ineens anders leven. Er komt een persoontje op de wereld die veel aandacht en liefde van je vraagt en waar je dat ook graag aan geeft. Ik ga nu na de training vaak sneller naar huis als vroeger". "In mijn carrière heb ik al diverse hoogtepun ten en dieptepunten gehad. Hoogtepunten zijn natuurlijk de diverse prijzen die ik heb gewonnen en ook de deelname aan het WK, want veel voetballers maken dat nooit mee. Aan de andere kant is het WK ook een diepte punt geweest als je het verloop ervan bekijkt. Ook de situatie rond de "stavengooier" en de gevolgen daarvan, geen Europees voetbal, zijn dieptepunten in mijn carrière. Ik hoop de komende jaren nog verschillende prijzen te winnen. Ondanks mijn negatieve ervaringen met buitenlandse clubs (Strassbourg, Marseil le; MvH) zou ik nog best eens in het buiten land willen voetballen. Het is niet zo dat ik persé naar het buitenland moet. Bij Ajax heb ik het nu geweldig naar mijn zin, dus ik zit echt niet op een transfer te wachten". 27

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 29