A3 AC It'D vooraf is niet bevorderlijk geweest, maar het kan ook niet de reden geweest zijn datieder- een de ballen verkeerd passte. Er waren gewoon teveel spelers die hun normale niveau niet haalden. Wel kan ik me voorstellen dat het publiek er ziek van wordt, van al dat gezeur rond Oranje. Ik heb me dan ook voorgenomen om niet meer mee te doen met allerlei oordeelvormingen over bepaalde personen. We moeten gewoon weer gaan voetballen". Rijkaard Voor Oranje staat na het WK de kwalificatie voor het EK op het programma. Een op het eerste gezicht haalbaar karwei, maar danmoet er wel weer een team staan. Anders kon het tegen ploegen als Portugal en Griekenland (waarvan Nederland nog wat te goed heeft) wel eens mislopen. Die kwalificatie moet Oranje zien te halen onder leiding van, voor de afwisseling, Rinus Michels. Echter zonder één van de, ietwat verbleekte, sterren uit Milaan. Zoals bekend bedankte Frank Rijkaard enkele weken geleden voor Oranje. Daarmee zijn ook de discussies over zijn positie in het elftal van de baan. Dat is alvast één probleem minder, Jan:" Ik weet niet precies wat de redenen zijn van het bedanken van Frank. Dus kan ik er ook niet veel van zeggen. Ik heb in ieder geval niets gemerkt van enige wrijving tussen bepaalde spelers. Zelf zou ik nooit bedanken voor Oranje. We moeten ons zien te plaatsen voor het EK in Zweden en zodoende weer het één en ander rechtzetten". Voorbereiding Ajax' voorbereiding speelde zich dit jaar voor een groot deel af in België, Dit in tegenstelling tot de afgelopen jaren waarin men naar Drente afreisde. Had Jan er vlak na het WK wel zin in? Jan:" Ik had in het begin van de voorberei ding nog wel eens moeite om mezelf op te laden. Ik was niet 'voetbalmoe' of zo, want als ik eenmaal met de bal bezig was ging het wel lekker. Maar met het gewone trainen had ik een beetje moeite. Ik moest even over een 'dood punt' heen. Het zal ook wel met de al genoemde kater van het WK te maken heb ben gehad. De voorbereiding in België is me wel bevallen. Het was eens iets anders als altijd maar weer Drente. Alleen de ploegen waar we in België tegen speelden waren zeer negatief. Het is voor ons misschien wel goed om eens tegen zulke ploegen te spelen, maar het is niet leuk om steeds zulke negatieve ploegen tegenover je te krijgen. Zelfs als ze met 1 -0 of 2-0 achter kwamen, voor hun thuispubliek op hun eigen toernooi, bleven ze nog met elf man achter de bal. Als je in Nederland zo zou gaan spelen, dan zou er geen mens meer komen kijken". Spits Dit seizoen speelt Ajax opnieuw zeer goed en verzorgt voetbal. Het hapert echter opnieuw bij het scoren, iets wat ook vorig seizoen al niet even soepel verliep. Zonder Stefan Pet- tersson aan te vallen, hij is tenslotte één van de betere spelers bij Ajax, kunnen we stellen dat Ajax een echte centrumspits mist. Wat in feite vreemd is voor een ploeg die, als één van de weinige, met twee echte vleugelspitsen speelt. Er zal hoe dan ook makkelijker gescoord moeten worden, want we kunnen niet van Jan Wouters verwachten dat hij iede re wedstrijd twee of drie vrije trappen a la Pla- tini in het doel draait. Toch moet Ajax ook dit seizoen in staat worden geacht een serieuze gooi te doen naar het kampioenschap. Jan:" Ik denk wel dat we ook dit seizoen kampioen worden. Het is alleen zaak dat we niet zoveel onnodig puntverlies lijden als vorig seizoen. Kijk, dat je een punt verliest bij Fortuna is niet leuk, maar je weet van tevoren dat je het daar moeilijk gaat krijgen. Zo zijn er nog een paar, zoals uitwedstrijden tegen Groningen, Twente 25

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 27