L ■Ik.. Sinds dan Wouters voor Ajax uitkomt is de waardering voor hem jaarlijks gestegen. Toen hij naar Ajax kwam vond iedereen het maar een vreemde aankoop van Cruyff. Maar inmid dels wordt hij bij Ajax, en ook elders in Europa, zeer hoog aangeslagen, vanwege zijn wer klust en vooral zijn spelinzicht. Jan zou zo in ieder team in Europa mee kunnen draai en. Ondanks de vele aanbiedingen die Jan de afgelo pen jaren heeft gehad speelt hij nog steeds bij Ajax en is hij een zeer belangrijke schakel in het huidige Ajax. Toneelstukje Het afgelopen seizoen had voor Jan, en met hem vele Ajacieden, vele gezichten. Allereerst werd hij voor het eerst in z'n carrière landskampioen met Ajax. Ook tijdens het WK was Jan erbij, hoewel dat erg teleurstellend verliep. Toch is het voor iedere voetballer mooi om mee te maken, het blijft tenslotte het hoogst haalbare voor een voetballer. Negatie ve zaken waren er genoeg zoals het "staafinci- dent" en de elleboog in de wedstrijd tegen Volendam. Jan:" Ondanks alles kijk ik toch wel positief terug op het vorige seizoen. Het is natuurlijk prachtig om een keer kampioen te worden. De manier waarop dat gebeurde is misschien voor verbetering vatbaar". "Wat er tegen Austria gebeurde was heel erg. Ik gooide uit frustratie nog een aansteker tegen het hek aan. Hoe ik me op zo'n moment voel lijkt me wel duidelijk. Je beseft dan dat het allemaal wel eens voorbij zou kun nen zijn. Wat ik van de mensen denk die zoiets uithalen is inmiddels wel bekend, dat heb ik al zo vaak verteld". "Dat ik zoveel negatieve publiciteit kreeg na die overtreding op Pastoor is mijn eigen schuld geweest. Het was gewoon een ontzet tend domme overtreding. Dat ze het bij Studio Sport zo vaak herhaalden heb ik ze niet kwa lijk genomen. Wat ik ze wel kwalijk nam, was het 'toneelstukje' wat ze erna opvoerden. Zelf kan ik ook niet verklaren waarom ik zoiets doe. Op een gegeven moment raak je geïrri teerd, omdat het niet loopt of je hebt zelf al een paar tikken gehad, en dan gebeurt het gewoon. Wel is het zo dat ik, zonder iets goed te praten, zelf meer tikken krijg dan dat ik er uitdeel. Maar ik ga niet liggen rollen als ik een tik krijg". "Van de WK heb ik toch een bepaalde kater overgehouden. Het is duidelijk niet geworden wat ik ervan gehoopt had, namelijk goed voet bal en ver komen in het toernooi. Het gedoe 23

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 25