AC 1'EV gaan. Was dat de bedoeling van spelers en bestuur? Ik kan dat moeilijk geloven", een citaat uit een interview met Libregts in Het Parool. Enkele andere zinsneden:" Ik heb met een verscheurde geest naar het WK zit ten kijken. Aan de ene kant zat ik te hopen op een wanprestatie en aan de andere kant wilde ik toch weer dat er goed werd gevoet bald". "Oranje werd de grootste zielepoot van het toernooi". Goed nieuws in het NRC Handelsblad:" Ik heb altijd gezegd: "We hoeven niet zo veel spelers van buitenaf aan te trekken als PSV, waar de jeugdopleiding minder rendement oplevert dan bij ons". "Ik vraag helemaal geen miljoenen. En ik wil zeker niet kopen om het kopen". "Toch wil ik een redelijke ruimte hebben om te kunnen investeren. Ik zal in het najaar wel aanhoren wat het bestuur in dit opzicht te bieden heeft. In elk geval bestaat er ook van mijn kant een heel grote interesse om te praten over contract verlenging", woorden van Beenhakker. Ver der zegt hij onder meer:" Met Pettersson is het een kwestie van vorm". "Als Steven Rooks een matige Tour de France rijdt, is hij nog geen slechte wielrenner". "Het elftal speelt volwassener. We zijn nu min of meer in staat een wedstrijd anderhalf uur te con troleren". 26 augustus, BEGIN COMPETITIE 1990-1991: Ajax - Willem II (2-0) 3-1. Doelpunten: 7.Pettersson 1-0,16.Blind 2-0, 53.Martin van Geel 2-156. Roy 3-1 Scheidsrechter: Van der Ende. Toeschou wers: 15.000. Bijzonderheden: Ajax benut veel te weinig kansen en bij zulke gelegenheden pleegt Beenhakker te zeggen "dat we maar snel naar het trainingsveld moeten" en zo ook deze keer. Frank de Boer en Willem ll-speler Mohamed Sylla krijgen een gele kaart. Sonny Silooy maakt verrassenderwijs zijn rentree in Ajax-één. De laatste keer dat hij in een offi ciële wedstrijd voor Ajax actief was, was op 6 september 1987 (de drie dagen later gespeelde interland tegen België buiten beschouwing latend). Silooy stond wegens een ernstige knieblessure zo'n jaar stil en dat terwijl hij zich zo had verheugd op een terug keer in de Amsterdamse hoofdmacht na de goeddeels mislukte missie naar Frankrijk, waar hij uitkwam voor Racing Matra Paris. De Zaankanter heeft jammer genoeg nog geen basisplaats gekregen, maar mag de competitie-ouverture meemaken, omdat Marciano Vink geblesseerd is. Silooy in het NRC:" Of je nu veel geld hebt gekost of niet, als er iemand beter is, moet je dat accepte ren. De afgelopen weken ben ik steeds beter gaan spelen. Aanvankelijk was ik telkens twee stappen te laat en miste ik gevoel voor de bal en timing. Ik heb gelukkig geen last meer van mijn knie. Als de pijn weer terug komt, stop ik onmiddellijk".Opsfe/Z/ng: Men zo; Silooy, Blind en F.de Boer; Winter, Jonk, Wouters en Wltschge; Van 't Schip, Petters son (78.R.de Boer) en Roy. 's Avonds bij Studio Sport wordt bekend dat Frank Rijkaard zich niet meer beschikbaar stelt voor het Nederlands Elftal. Drie jaren en een maand geleden verklaarde de all- rounder dat hij nooit meer onder leiding van Johan Cruyff (bij Ajax) wil trainen en spelen. De ware reden van Rijkaards nieuwe beslis sing is onduidelijk. Er wordt gerefereerd aan het spuug-incident tussen de ex-Ajacied en de Westduitser Rudi Voller, Rijkaard zou de 'baasspelerij' van zijn ploeggenoten Marco van Basten en Ruud Gullit in Oranje beu zijn, hij zou het gevoel hebben dat 'men' hem niet serieus neemt. Maar wat het is? Rijkaard 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 13