(DE A3 AC I'EP de eredivisie (wij weigeren PTT-Telecompeti- tie te noemen), laten bijna alle zichzelf respecterende bladen bepaalde voetballers of trainers aan het woord. Panorama probeerde een interview te maken metJonk, maar zet daarin de toch niet zo moeilijke Jonk wel erg te kijk. De verslaggever, ene Michiel Blijboom, laat De Jong, die kennelijk de zaakwaarnemer van de Volendamse "Spijker" is, vooral aan het woord. Vandaar:' Een poging tot een gesprek met de bedees de Volendammer liep uit op een conversatie met zijn zéér aanwezige zaakwaarnemer'. Volgens die Blijboom zou er sprake zijn van 'Het eerste interview met Ajacied Wim Jonk', maar zowel de Ajacied als Voetbal Interna tional heeft hem al eens aan de tand gevoeld. Jonks doel blijkt overigens de eind ronden van het Europees Kampioenschap van 1992 in Zweden te zijn... 21 augustus, oefenwedstrijd: Borus- sia Mönchengladbach - Ajax (1-0) 2-3. Doelpunten: 34.Wynhoff 1-0,57.Michel Kreek 1 -163. Bryan Roy 1 -2,85. Max 2-2, 89.Willems 2-3. Scheidsrechter: Pauly (WDL). Toeschouwers: 6.000. Bijzonderheden: Ajax was uitgenodigd om het afscheidsduel van de Westduite toparbi- ter Dieter Pauly op te luisteren. Deze scheidsrechter stuurde enkele jaren geleden Danny Blind uit het veld tijdens de Europacupfinale der bekerwinnaars, tegen KV Mechelen dus. Het was de bedoeling dat Blind het vriendschappelijke treffen zou aan grijpen om de referee weg te sturen, maar Pauly koos er toch maar voor om zich na een uur per auto weg te laten rijden. De wedstrijd wordt bekeken door een wel zeer aandachtig toeschouwer: Ruud Krol. De record-interna tional oriënteert zich bij diverse clubs om goed beslagen ten ijs te komen, wanneer hij een nieuwe werkgever heeft (na zijn kortston dige dienstverbanden bij Mechelen en het Zwitserse Servette Genève). Opstelling: Menzo; Silooy, Vink, Wouters (46.Willems) en F.de Boer; Blind, Jonk en Witschge (46.Roy); Bergkamp, Pettersson (87.R.de Boer) en Kreek. In Trouw beschrijft Matty Verkamman voor welke problemen bondsbestuurder Rinus Michels is komen te staan nu er nog geen geschikte kandidaat voor de opvolging van Thijs Libregts/Beenhakker is als bondscoach van Oranje:" Wanneer hij (Michels dus, HJ) zijn karakter zou volgen, schoof hij natuurlijk het liefst een eigen kandidaat voor Oranje naar voren. Los van Cruyff, los van die hele mafia rond JC Superstar. Dat was het intus sen toch wel hè, rond Cruyff, een echte media-maffia. De Telegraaf is altijd al zijn krant geweest, Voetbal International steunt hem door dik en dun, die vreselijke lui van Nieuwe Revu kussen ook altijd zijn voeten en zelfs dat rare dagblad Trouw ziet veel meer in Cruyff dan in hem. Nou ja, dat laatste was hem, De Generaal, een rotzorg. Wie trok zich in zijn wereldje nu iets aan van dat blaadje?" 24 augustus, goed nieuws in Het Parool: Ik hoop dat ik mijn contract bij Ajax dit sei zoen kan verlengen. Voor hoelang? Dat zien we nog wel. Iedere voetballer wil graag naar het buitenland, dat is een droom, maar ik heb absoluut geen haast. Ik heb het prima naar mijn zin bij Ajax, het is een fijne club". Dat zegt Aron Winter. Hij verklaart ook nog:" Ik wil dit seizoen gaan vechten voor een basisplaats in Oranje. Ik loopal zo lang mee... En ik werd tot nu toe eigenlijk alleen als een jojo gebruikt. Ik wil nu zekerheid hebben". 25 augustus: "Nederland had wereldkam pioen kunnen worden, maar is vreselijk afge- 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 11