iS in bescherming idsrechtersMM *jaK KAMPIOEN 1989-1990 gespeeld en werd er wat makkelijker gescoord Gezien de uitslag van de verkiezing 'Populairste Ajacied' (zie elders in dit blad) is Stefan ook bij de supporters erg geliefd. Anders was hij na tuurlijk niet metzo'n grote meerderheid door jul lie tot 'de populairste' gekozen. Ook Stefan had niet verwacht als eerste te zullen eindigen. Ste fan: 'Ik vind het hartstikke leuk dat ik nummer één ben geworden. Vooral als je bedenkt dat ik zo lang afwezig ben geweest. Het is fijn om te weten dat de supporters van Ajax in heel Neder land mij zo waarderen.' Zweedse natuur Zoals al gezegd is Stefan in zeer korte tijd be langrijk geworden voor Ajax. Hij paste zich dan ook ontzettend snel aan en sprak binnen een half jaar Nederlands. Zoals zo veel Scandina- viërs voor hem, voelde hij zich vrij snel thuis in Nederland. Stefan: Toen ik hierheen kwam had ik mijn verwachtingen niet al te hoog gesteld, ook daardoor is alles me meegevallen. Er is niet zoveel verschil tussen Nederlanders en Zwe den. Het enige wat we van Zweden missen is de natuur. Je hebt daar veel bossen en meren. Hier heb je alleen het Amsterdamse bos. Mijn vriendin had in het begin wel last van heimwee, maar dat is voorbij. Zelf had ik niet verwacht dat ik zo belangrijk zou worden voor Ajax. Toen ik geblesseerd raakte deed de pers net alsof Ajax niet zonder mij zou kunnen voetballen, dat vond ik wel een beetje overdreven. Ik denk niet dat het zo heel erg veel uitmaakt of ik er nu wel of niet bij ben. Ajax kan ook best zonder mij goed voetballen. Mijn ver vanger, Pal Fischer, heeft het overigens goed gedaan in de periode dat ik er niet was. Het is alleen jammer voor hem dat hij zoveel moeite heeft zich aan te passen. Dat heeft natuurlijk veel met de taal te maken. Hij spreekt geen En gels of Duits, alleen maar Hongaars, Wij als Zweden moesten ook Nederlands leren, maar voor ons was dat niet zo moeilijk als dat het voor hem is.' Hardheid Ook tijdens Stefans rentree bleek hoe populair hij is. Het hele stadion scandeerde zijn naam toen hij tegen Willem II zijn rentree maakte. Al vrij snel speelde Stefan weer zoals voorheen; 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 9