Kja-K KAMPIOEN 1989-1990 van der Borgt al na 10 minuten 0-1Nog voor de rust bepaalde Aron Winter de eindstand op 1-1. 24 april, competitie: Ajax - FC Den Haag (1-0) 1-0 Bijzonderheden; Het kan niet op. De titel komt steeds dichterbij, nu dank zij een snelle en fraaie treffer van Van 't Schip. In de laatste minuut raakte Hagenaar Lindenaar de lat..Geel was ervoor Mark Verkuijl en de Hagenaars Lems, Tjin aSjoe en Gentile. De Zweden Lars- son en Pettersson waren niet inzetbaar omdat zij een dag later moesten oefenen. 25 april: Technisch direkteur Leo Beenhak ker zal zich vanaf het competitieslot -als ver vanger van Libregts - gaan bezighouden met Oranje. Tot het eind van het WK... 29 april, competitie: Ajax - Roda JC (0-1) 2-2 Bijzonderheden:Jo\ 5 minuten voor tijd leek Ajax een zoveelste drama tegemoet te gaan. Roda had optimaal geprofiteerd van fatale terugspeelballen van Bergkamp en Witschge. De invallers Jonk (ondanks een goede serie als vervanger van Jan Wouters aanvankelijkaan de kant) en Ron Willems (de laatste weken niet meer dan een wisselspeler) nivilleerden de 0-2 achterstand en brachten het andermaal uitver kochte De Meer in extase. Na afloop tekende Witschge een contract voor drie jaar bij Ajax. Zijn huidige verbintenis, die nog een jaar liep, komt daarmee te vervallen. 'Ik ga ietsje meer verdienen, zei de 20-jarige international. Eerder dit seizoen tekenden Roy voor vier en Vink voor drie seizoenen bij. 1 mei, om de Kentichcup: Nederlands militairenteam - België (0-0) 0-4. Bijzonderheden: Voor dit duel in Wezep was Frank de Boer één van de geselecteerden. 2 mei, vriendschappelijk: Zweden - Wales (2-1) 4-2. Bijzonderheden: Larsson speelde in Solna 90 minuten voorstopper. Pettersson nam in de 69e minuut de plaats in van Magnusson. 6 mei, competitie: NEC - Ajax (1-1)1-1. Bijzonderheden: In een wedstrijd die eigenlijk heel weinig met voetbal te maken had, legde Ajax voor de 23e keer beslag op het landskam pioenschap. Door de UEFA-schorsing kan Ajax volgend seizoen echter niet deelnemen aan het Europa- cup-l-toernooi. Beenhakker: 'Misschien isdeze titel daarom wel slecht voor het Nederlandse voetbal. De kater komt, natuurlijk. Straks, als er wordt geloot in Zürich'. De laatste nationale titel, in 1985, werd van de huidige selectie ook meegemaakt door Menzo, Van 't Schip en Silooy. De laatste werd het in Nijmegen, waar NEC'erCees Lok overigens nog een gele kaart kreeg, niet gegund om mee te spelen. Nadat Jonk weer eens voor een belangrijk doelpunt had gezorgd (de gelijkmaker), geloof den beide ploegen het wel. Beenhakker: 'Een wonderlijk slot'. Ajax had de hoofdprijs op zak en NEC hoopt in een beslissingswedstrijd als nog degradatie naar de eerste divisie af te wenden. Helaas zorgden groepen fans voor zoveel onrust dat de wedstrijd tot twee keertoe gestaakt moest wordenEerder op de dag was het op weg naar en in Nijmegen zelf ook al onrustig door toedoen van vandalen. Voor de zoveelste keer dit seizoen leverde een wedstrijd waarbij Ajax betrokken was, het dag record aan toeschouwers op. De Goffert was met 25.000 man uitverkocht. De topper van het seizoen was Feyenoord - Ajax (50.000). Thuis 33

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 35