*/<wt KAMPIOEN 1989-1990 3 april, competitie: Ajax- Haarlem (1-0) 5-0 Bijzonderheden: De Haarlem-spelers Bouwens en Baas kregen de gele kaart in dit duelwaarin Ajax belachelijk laat afstand nam van de degra dant. Pas in de 44e minuut werd het 1 -O, waarna de score na rust werd vervijfvoudigd. De trainer van HaarlemGerard van der lemis volgend seizoen als jeugdtrainer werkzaam in De Meer. Het leukste was natuurlijkde rentree van Sonny Silooy, die in juli '89 voor het laatst in Ajax-één speelde. 4april: In het kort geding dat Thijs Libregts had aangespannen tegen de KNVB vangt de bondscoach in ruste bot. Zonder hem gaat Oranje in de zomer een gooi doen naar de wereldtitel. 8 april, competitie: FC Groningen - Ajax (0-0) 0-1 Bijzonderheden: Mede door het 0-0 gelijkspel van het door interne twisten verdeelde PSV bij Volendam nestelt Ajax zich voor het eerst sinds 1985 (het laatste kampioen-jaar) alleen aan de kop. Daartoe was een magere zege in de 75e wedstrijd sinds de instelling van de eredivisie voldoende. Ajax'ouverture, op 2 september 1956, leverde ook al een 1 -O winst op (tegen NAC). De Amsterdamse keepers Stanley Henzo en Sjaak Storm hebben al zes duels lang geen doelpunt behoeven te incasseren. Het nationale record werdin 1970-71 gevestigd door Heinz Stuy, die 1082 minuten schadevrij bleef. De Amsterdamse verdediging is de minst gepas seerde van het betaald voetbal. Aanvallend blijft Ajax, in het Oosterpark-stadion zonder de geschorste Wouters, Larsson en Witschge, ondermaats presteren. Nota bene Marciano Vink maakte de enige treffer. Ploeg genoot Frankde Boeren de Groningers Weering en Boekweg werden 'vergeeld'. 10 april, oefenwedstrijd: Alphense Boys - Olympisch team (1-3) 1-4 Bijzonderheden: Ajax' derde doelman Edwin van der Sarverving in de rust Excelsior-keeper Walter Londema. Frank de Boer als linksback en de spitsen Ronald de Boeren Roy speelden 90 minuten mee in deze voorbereidingswed strijd met het oog op het Europees kampioen schap en de kwalificatiewedstrijden voor de Zomerspelen. Het duel vond plaats in Alphen aan den Rijn. 11 april, vriendschappelijk: Algerije - Zweden Bijzonderheden: Pettersson speelde mee, maar raakte geblesseerd. 15 april, competitie: Ajax - BW den Bosch (4-0) 6-0 Bijzonderheden: De grootste overwinning van het seizoen is een feit, Larsson kreeg in de uitverkochte Meer een gele kaart. Ajax komt op woensdag 1 augustus naar Maas- bree. De Amsterdammers zijn uitgenodigd in het kader van het 750-jarig bestaansfeest van het dorp. Ajax speelt die dag vriendschappelijk tegen de plaatselijke tweedeklasser MVC 17 april: Erik Regtop tekent een tweejarig kontrakt bij Telstar. De eerste-divisieclub neemt hem voor een onbekend bedrag over. De 22-jarige middenvelder brak vorig seizoen bij zijn toenmalige werkgever FC Groningen, waar hij op huurbasis speelde, zijn scheen- en kuit been. Bij de start van de competitie meldde de Drent van origine zich weer bij Ajax, waar hij de training hervatte. 22 april, competitie: Willem II - Ajax 1-1. Bijzonderheden: Het eerste tegendoelpunt sinds 25 februari is een feit. Toen scoorde Spartaan Prince Polley. In Tilburg maakte Guus 31

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 33