Eindelijk kampioen! Ajax' wel en wee in het seizoen 1989-'90 Deel 9 KAMPIOEN 1989-1990 25 maart, competitie: Ajax - Fortuna Sittard (1-0) 1-0 Bijzonderheden: Wim Jonk en Aron Winter moesten de rol van de geschorste Jan Wouters overnemen. De Volendammer slaagde met lof voor zijn offensieve deel, Winter liet het afweten. Bryan Roy opende al in de 3e minuut fraai de score. Het duel was met 9.000 toeschouwers de best bezochte van de eredivisie. Ruud Krol begint zijn carrière als trainer bij Servette met een 1 -1 gelijkspel tegen FC Basel. De ploeg uit Genève komt uit in de degra datiepoule van de Zwitserse competitie. 27 maart, oefenwedstrijd: Olympisch team Sovjetunie - Nederland (0-0) 2-0. Bijzonderheden: In de eerste helft van het duel in Kiev tegen de Olympisch kampioen was Frank de Boer, de laatste weken bij Ajax op de bank, de beste man. Roy leidde met een klas sieke actie - buitenom passeren en doorgaan naar de achterlijn - de beste kans inRonald de Boer kopte uit zijn voorzet tegen de paal. Het Ajax-trio speelde 90 minuten mee. 28 maart, oefenwedstrijd: Sovjetunie - Nederland (1-0) 2-1. Doelpunten: 10. Protassoy (strafschop) 1 -0; 70. Ronald Koeman (strafschop) 1 -180. Ljoeti 2-1Scheidsrechter: Puhl (Hon.). Toeschou wers: 60.000. Gele kaart: Khidiatoelin (Sov.). B/yzooGterfreotemHetOranje-debuutvanex-Aja- cied Marcel Peeper duurde slechts 20 minuten. Toen werd hij met een dubbele beenbreuk afgevoerd. In de ploeg van interim-coach Nol de Ruiter (Thijs Libregts zit op de wip), die haar eerste optreden ooit in de Sovjetunie afwerkte, overtuigde Richard Witschge. Opstelling Nederland: Van Breukelen (PSV); Sturing (Vitesse), Rutjes (KV Mechelen), Ronald Koeman (Barcelona) en Fraser (Roda JC); Van 't Schip (Ajax, 81Laamers/Vitesse), Wouters (Ajax), Richard Witschge (Ajax) en Peeper (FC Twente, 20. Eykelkamp/FC Groningen); Bos man (KVMechelen, 55. Van Loen/Roda JC) en Kieft (PSV). Oefenwedstrijd: Hongarije- Frankrijk (1 -1)1 -3. Bijzonderheden: Tijdens dit duel in Boedapest viel Fischer in de 52e minuut in voor Petres. 1 april: Feyenoord - Ajax (0-0) 0-1. Bijzonderheden: Ajax won terecht, vooral dank zij een sterke tweede helft. In de eerste drie kwartier was Feijenoord het dichtst bij een doelpunt. Ex-Ajacied Arnold Scholten raakte de paal! Leuk was het niet op het knollenveld in de warme en ouderwetse volle kuip. Het duel leverde ook nog vier gele kaarten op (voor de Feyenoorders Tom Lokhoff en Pieter Keur, alsmede Peter Larsson en Witsche, die daar door beiden een duel aan de kant moeten blijven). De eerste de beste actie van Dennis Bergkamp (hij mocht na de rust de plaats innne- men van Jonk) leverde Ajax beide punten op. De 'matchwinner', die een week geleden nog geschorst was: 'Ik denkdat ik me wel bewezen heb vanmiddag'. 28

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 30