ADVOCAAT STAAT ACHTER AJAX ZEEGERS ADVOCATEN Mr. A. Zeegers (41) is advocaat in Amsterdam en leidt één van de advocatenkantoren, die regelmatig in AJAX-publicaties adverteren. Vraag: wat heeft de advocatuur met voetbal te maken: 'Op het eerste gezicht geen bal, hoewel, als je de laatste maanden de kranten open slaat... Nee, ik maak mét de andere adverteerders de publicaties voorde fans moge lijk. Een heel bescheiden wijze van sponsoring dus.' 'Waarom Ajax? Natuurlijk Ajax! Luister, ik ben geboren en getogen Amsterdam mer. Toen ik door Ajax benaderd werd vond ik het meteen een leuk idee. Er is hier toch maar één club!' Zeegers komt nog even op de vergelijking van advocatuur en voetbal terug: 'Er is bij nader inzien wel degelij keen parallel tussen een voetbalwedstrijd en een j uridisch geschil. In beide gevallen moet je binnen een kader van regels proberen een zo goed mogelijk resultaat te bevechten. Daarvoor moet je óók in een proces een strategie uitstippelen, in overleg met je medespeler, je cliënt, kijken wat de kansen zijn, of je de nadruk op aanval legt of defensief opereert en creatief te werk gaan. Een proces duurt vaak lang, té lang naar mijn mening, en dan heb je doorzettingsvermogen no dig om vol te houden. Soms kan het zich heel verrassend ontwikkelen en verloopt het interessant, net als deze competitie na die heerlijke wedstrijd Ajax-P.S.V..' Zeegers merkt op dat er bij veel mensen drempelvrees bestaat om bij een advocaat binnen te lopen, vooral bij het midden-en kleinbedrijf. 'Ze hebben problemen, maar worden afgeschrikt door de hoge tarieven. De advocatuur probeert daar wat aan te doen; wij bijvoorbeeld berekenen voor een eerste gesprek niets. Pas als we inzicht hebben óf er juridische problemen zijn en wat daaraan gedaan kan worden beslist de cliënt of hij door wil gaan. Daarna moet je je cliënt goed over zowel het verloop van de zaak als de kosten informeren, dan weet hij altijd waar hij aan toe is. Juridische problemen moet je niet door een boekhouder, maar door een advocaat laten behan delen en wel in een zo vroeg mogelijk stadium. Kom je te laat, dan gaat het pas écht geld kosten. Dat is ook voor de advocaat teleurstellend, want je wilt een tevreden cliënt houden voor wie je resultaten bereikt en rendement oplevert, anders ben je verkeerd bezig.' Zeegers tenslotte: Mijn hoop voor dit voetbalseizoen is in vervulling gegaan; Ajax heeft na de beroerde tijd die de club achter de rug heeft, de tweede helft van de competitie ijzersterk uitgespeeld en zo de Eindhovense hegemonie van de afgelopen jaren doorbroken. Dit kam pioenschap is hard bevochten en dik verdiend. De Lalressestraat 49 - Amsterdam - Tel.: 020-731221 - Telefax: 020-799209 PROFICIAT AJAX! 24

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 26