JZjazc KAMPIOEN 1989-1990 geven van de beide Zweden tegen Wales, terwijl Ajax daags ervoor tegen FC Den Haag moest aantreden. Hoe vervelend het voor Ajax ook was de bondscoach van Zweden had in principe ge lijk. In het contract van de Zweden staat dat ze vooralle interlands moeten worden vrijgegeven, dus worden ze opgeroepen, en gaan ze ook. Te recht. Het spelen voor het nationale elftal moet ten alle tijden een eer zijn. In Nederland geldt dat niet voor alle spelers meer. Als 'de heren' in Milan geen zin hebben, dan zeggen ze ge woon af. Heen en weer vliegen voor een stem ming op Schiphol vinden ze wel leuk, maar een interland spelen kunnen ze niet op brengen. Stefan en Peter gaven, na enige druk, wel ge hoor aan het verzoek van de bondscoach en speelden gewoon de interland tegen Wales mee. Stefan: 'In principe bepalen wij zelf of wij op de uitnodiging van de bondscoach ingaan. Maar als wij dit keer 'nee' hadden gezegd dan zouden wij ook niet geselekteerd worden voor het WK in Italië. Die prijs zou te hoog geweest zijn, hoe vervelend het voor Ajax ook was. Een WK maak je misschien maar één keer in je leven mee, we hebben ons gekwalificeerd dus wil ik er absoluut bij zijn. De verwachtingen voor de WK heb ik niet al te hoog gesteld. Wel wil ik de tweede ronde halen, dat moet kunnen. Vanaf de tweede ronde kan er van alles gebeuren. We hebben met Zweden een heel goed elftaldat best ver kan komenEr zijn verschillende favorieten voor de WK; Italië, Argentinië, West-Duitsland doet het altijd goed en ook Nederland als Gullit meedoet.' 11

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 13