Ajvc KAMPIOEN 1 989-1 990 zeer goed dus. De laatste weken van de compe titie ging het met Stefan niet meer zoals het hoort. Stefan kreeg de terugslag, van zijn toch vrij snelle herstel, gepresenteerd in de vorm van moeheid. Er waren zelfs wedstrijden bij dat hij geïrriteerd liep te voetballen, een duidelijkteken dat hij zich niet 100% voelde. Stefan: 'Het her stel van de blessure verliep vrij vlot. Ik ben niet onder druk gezet om geforceerd terug te ko men. Daar had ik me overigens ook niets van aan getrokken. Ik ben al eerder flink gebles seerd geweest en heb daaruit geleerd dat je eerst naar je lichaam moet luisteren voordatje weer begint te trainen. Bang dat het niet meer goed zou komen met mijn knie was ik niet. Ik ben er steeds van overtuigd geweest dat ik zou terugkomen. Het is een lekker gevoel dat het hele stadion je naam scandeert als je je rentree maakt, ook bij Sonny gebeurde dat. In het begin speel je, onbewust, een beetje voorzichtig. Maar na een tijdje denk je niet meer aan die blessure. Vantevoren wist ik dat ik vrij snel weer in vorm zou zijn, ook bij eerdere blessures was ik binnen een week of drie weer in vormDe laat ste weken van de competitie speelde ik niet zo goed meer, ook dat had ik wel verwacht. Ik scoor te weinig voor een spits, dat klopt inder daad. Maar als spits moetje ookde kansen krij gen, anders kun je niet scoren. Buiten dat vind ik dat het voetbal hier steeds harder wordt. Het is nu bijna onmogelijkom een bal aan te nemen, je wordt gelijk van achteren neergeschopt. Meestal reageer ik daar niet op, wel als ik moe ben, dan raak ik wat sneller geïrriteerd. Dat ik van achteren wordt neergeschopt ligt voor een deel aan mijn manier van spelen. Maar ik vind ook dat de spitsen hier te weinig beschermd worden door de scheidsrechters. Als een scheidsrechter wat eerder in een wedstrijd geel trekt, dan weten de verdedigers gelijk datze niet al te veel moeten schoppen. Voor de ploeg is het het beste dat ik als diepste spits speel. Bij Gotenborg heb ik als een soort tweede spits gespeeld, dat vind ik ook erg leuk. Op die plek zou ik best willen spelen, maar daar hebben we al genoeg andere voor. We hebben Bergkamp, Jonk en Willems. Ik heb met alle drie samengespeeld, het zijn ook alle drie verschil lende spelers. Dennis is een complete en snelle speler die, als hij goed draait, bijna altijd scoort. Ron is sterk aan de bal en sterk in de lucht. Wim is een rustige jongen met veel inzicht en een goede pass. Ik heb geen echte voorkeur voor één van die drie. Door blessures stond er bijna iedere wedstrijd een ander op die plek. Echt ver velend is dat niet, je raakt alleen wat moeilijker op elkaar ingespeeld. Voor het volgende seizoen zal er wel beslist wor den wie er op die plek gaat spelen, en dan ho pelijk voor een wat langere periode.' Toekomst Stefan heeft nog een contract voor een jaar bij Ajax. Hopelijk blijft hij nog wat langer bij Ajax, want het zal niet makkelijk zijn een goede plaatsvervanger voor hem te vinden. We heb ben als Ajax-supporters in zijn geval natuurlijk het geluk dat hij zich, als Zweed, nu al in het bui tenland bevind en dus niet, zoals andere spelers bij Ajax, naar het buitenland zal willen. Maar goed, komt er een keer een Italiaanse club met veel gelddan zal ook Stefan niet te houden zijn Stefan: 'We zien wel wat er in de toekomst ge beurt. Ik heb nog niet met Ajax over contractver lenging gesproken. Maar dat kan nog komen en daar valt zeker over te praten. Landen als Italië en Spanje trekken natuurlijk altijd, maar ik heb het hier goed naar mijn zin. Als ze mij zouden willen hebben, dan moeten ze in ieder geval met veel geld komen.' Nordin Het wereldkampioenschap in Italië nadert. In Nederland en bij Ajajx was dat de laatste maan den goed te merkenTen eerste door de klucht rond de KNVB en een nieuwe bondscoach en ten tweede door de problemen tussen Ajax en de Zweedse bondscoach Olie Nordin over hetvrij- 9

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1990 | | pagina 11