zich beperkt tot een partijtje met materiaalman Sjakie Wolffs, die overigens voor hetzelfde geld nu bij KV Mechelen had gezeten. Het 56-jarige manusje-van-alles bij Ajax is door De Mos gevraagd, maar kon zijn werkgever (al dertig jaar het gemeentelijk waterleidingbedrijf) en vooral zijn club niet in de steek laten. De honderden meisjes en jongens, variërend in de leeftijd van 6 tot 16 jaar, wachten geduldig op het slot van de oefensessie om zich en massa op de Ajax-spelers en -trainers te storten. Nadat de felbegeerde handtekeningen zijn gezet, zoekt het Amsterdamse gezelschap de bus op. Het terrein van Obernai, een club die met duizenden francs, promotie naar de op drie na hoogste Franse amateurklasse heeft verworven, is gelegen vlak bij het centrum van het sprookjes achtige stadje. Obernai, dat tienduizend zielen telt, is na Straatsburg dé toeristische trekpleister in de Elzas-streek. Larsson HetAjax-hotel ligtongeveereen kilometerbuiten het centrum van het wel erg Duits aandoende Obernai: witte huisjes met donkere balken. In Le Pare wachten we op Larsson, die na het gebruikelijke middageten wel even tijd heeft. Helaas even, want Hulshoff wijst op de klok en beveelt Larsson om twee uur zijn kamer op te zoekenVoordat het zo laat is, heeft hij gelukkig nog wat kunnen vertellen en hebben we nog enkele foto's kunnen nemen. Peter Larsson heeft zich snel aan het Ajax-milieu aangepast. Hij loopt er rond alsof hij al jaren deel uit maakt van de Amsterdamse hoofdmacht. In feite staat de Zweedse international pas sinds eind vorig jaar onder contract bij de club uit De Meer. Vanaf het begin heeft hij zich opgesteld als een zeer positief ingestelde verdediger, die altijd wil winnen1 Daarom kan ik het ook niet zo goed hebben wanneer we een wedstrijd verliezen door een gebrek aan inzet of concen tratieverlies. Maar soms is het moeilijk om je hierdoor niet te laten meeslepen', verwijst de Scandinaviër naar de vele duels, waarin Ajax zich niet van zijn beste kant heeft laten zien. De 27-jarige Larsson doet er alles aan om zich zo snel mogelijk thuis te voelen. 'Ik verveel me dan ook nooit. Op de eerste plaats houd ik me driekeerperweekanderhalf uur lang bezig met de Nederlandse taal, ik krijg les van de trainer van RKAVIC, die ooit in Noorwegen werkzaam is geweest. Lloyd Doesburg, metwieikhieropéén kamer lig, helpt me daarbij. Verder ga ikin mijn vrije uurtjes echt niet voordebuis hangen. Nee, dan ga ik Amsterdam bekijken en dat is de moeite waard. Ik heb in een rondvaartboot gezeten en heb, ondanks dat ikgeen cultuurfan ben, inmiddels diverse musea en het Anne Frank-huis bezocht. Dat had ik me ook voorge nomen vóór mijn vertrek naar Nederland. Dan kan ikthuistenminste zeggen dat ik ergens ben geweest'. Volgens Doesburg is Larsson een snelle leerling. De donkere, goed geluimde ex-doelman van Vitesse en Excelsior is in De Meer overigens betrokken bij de studiebegelei ding van jong talent. Het taalprobleem is dus zo goed als overwonnen, al praat Larsson af en toe Engels, vooral wanneer hij zich in het Nederlands niet kan reddenOf bij belangrijke onderwerpen. Zoals contractbespre kingen? 'Ja', beaamt hij. Meer problemen heeft Larsson met blessures. Afgelopen zondag raakte hij gekwetst aan zijn enkel, maar daar kan hij zich geen kopzorgen over maken. Zijn schouder is veel pijnlijker en zal dan ook, net als het voetgewricht, morgen ingetaped worden. Larsson ziet reikhalzend uit naar de operatie, die voor vrijdag de dertiende (mei) in Göteborg op stapel staat. De arm, die de laatste maanden regelmatig uit het schouderge wricht is geschoten, wordt door chirurg Pettersson onder handen genomen'De bander en het kapsel van de schouder zullen moeten worden ingenomen. Ik zal een week of vier met de arm in een mitella moeten lopen om daarna rustig weer op krachten te komen. Midden juli meld ik me weer in De Meer', vertelt de blond gelokte en blauwogige Larsson, die in 21 Ajax' wedstrijden goed is geweest voor 5 treffers, 7

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 9