de door hen de hemel in geprezenAad de Mos de verzamelde persmuskieten gaat vertellen. Dat is niet bepaald schokkend, maar De Mos heeft zijn zaakjes wel erg goed voor elkaar. Hij verkoopt Mechelen, dat in het begin van de middag al in Frankrijk is gearriveerd, als geen ander en bestempelt Ajax natuurlijk als de favoriet. 'Wij zullen onze speelstijl niet verloo chenen en ik hoop Ajax ook niet. Als we verliezen, zou dat voor de spelers een enorme ontgoocheling zijnmaar'zegt De Mos met een Haags/Belgisch accent, 'we moeten verder kijken dan onze neus lang is, Deze finaleplaats betekent al erg veel Europese reclameWe gaan gewoon door op de ingeslagen weg, Mechelen is geen luchtballonmag en zal geen AZ worden KV Mechelen doet gewoon en wil gewoon blijven doen, want dat is in zijn situatie al gek genoeg. De 'provincieclub' (gelegen tussen Brussel en Antwerpen) is aan zijn eerste Europacup-seizoen bezig en staat prompt in de finale van het toernooi voor bekerwinnaars. Rutjes Graeme Rutjes beseft dat terdege en is zo trots als een pauw. Eigenlijk komt hem de Europacup finale tegen Ajax nietzo goed uit. Door dattreffen en alle andere midweekse wedstrijden van de afgelopen weken, is de 28-jarige voorstopper van KV Mechelen achterop geraakt met zijn studie. De geboren Australiër, één van de vier Nederlanders in De Mos' keurkorps, kan er niet mee zittenDe voor bedrijfseconoom studerende Rutjes heeft het er graag voor over, want een Europacup-eindstrijd meemaken, komtniet elke dag voor. In september hoopt hij de titel doctorandus voor zijn naam te kunnen zetten. 'Maar dat betekent wel dat ik in de vakantie flink aan de slag moet, want nu gaat het voetbal voor' vertelt de in 1985 door KV Mechelen van eredivisieclub Excelsior overgenomen lange verdediger. Met deze Rotterdamse ploeg speelde hij een aantal keren tegen Ajax, de laatste maal met Marco van Basten als directe tegenstander. Johnny Bosman, zijn mogelijke opponent in het Stade de la Meinau te Straats burg, is echter geen vreemde voor hem. 'Ikheb hem met Jong Oranje meegemaakt, heb ooit naast hem gezeten in het vliegtuig. We hebben toen gezellig met elkaar gepraat. Het is echt een fijne knul, hij is kopsterk en ik moet dus goed opletten'aldus Rutjes, die respect heeftvoor het 'instituut Ajax', maar zijn ploeg met 2-1 ziet winnen! Wanneer de Nederlandse reporters aanstalten maken om te vertrekken, hoopt De Mos hen daarvan te kunnen weerhouden.'Blijf nog even, er is bier genoeg. We zijn hier niet bij Ajax!' Die avond blijken erongeregeldheden te hebben plaatsgevonden in Straatsburg, de stad van de choucroute en de kathedraal in het oude centrum. Tegen drie uur 's nachts, tijdens een wandeling door de stad, horen we dat etalages van winkels zijn ingegooid en dat is ook in Frankrijk niet toegestaan. Het wordt alleen niet duidelijk of de daders van Franse of Nederlandse komaf zijn. Voetbalvrij De Nederlandse schooljeugd droomde vroeger van ijsvrij, de meisjes en jongens in het Noordfranse Obernai krijgen deze dinsdagoch tend voetbalvrij. De 'sportvriendelijke' burge meester Hartleyb had hen van tien tot twaalf uur vrijgegeven om aanwezig te kunnen zijn bij de eerste training van Ajax in het plaatselijke sportpark. Larssondoetwatloopoefeningen met fysiotherapeut Pim van Dord en trekt wat sprintjes met hem. Vervolgens onttrekken ook Blind ('ze hebben hier weliswaar geen strand, maar ikwil geen risico nemen')en Mühren zich aan een partijtje. Mühren gaatzelfsten behoeve van een fotograaf uitgebreid de krant lezen en Spitz Kohn test de kwaliteiten van een zestiger. Het valt verder op dat Johnny van 't Schip zich afzijdig houdt. De aanvoerder heeft last van zijn rug, al is-ie nog geen 25. Het blijkt dat hij in het treffen met Groningen een spiertje in zijn rug heeft verrekt. In de afgelopen dagen zijn de problemen alleen maar toegenomen, zodat hij

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 8