maar: Arnold Mühren (een jaar), diens opvolger Richard Witschge (drie jaar) en Dennis Berg kamp (twee jaar). Algemeen directeur Arie van Eijden meldt nauwelijks iets over de inkomsten van de EC-finale. Ajax heeft, net als Mechelen, recht op40procentvandetotaleopbrengst van de reclame-, recette- en entreegelden. Het Amsterdamse gezelschap (met Arend de Roever als een geweldige tolk) stelt zich professioneel op, de persmappen zien er allemaal prima uit, maar de aanwezige journalisten worden er amper een steek wijzer van. De Belgische televisie-commentaar Rikde Saedeleer heeft er in ieder geval geen goed woord voorover. 'Da's niks he, zoals overigens de meeste persconfe renties weinig voorstellen', weet hij uit een jarenlange ervaring. 'Ik ga er meestal alleen naar toe om wat inside-informatie van mijn confraters te krijgen. Zijn er spelers die studeren, die een bekende vriendin hebben of zoiets dergelijks', aldus De Saedeleer, die de ontmoeting tussen KV Mechelen en Ajax vergelijkt met een wedstrijd tussen Liverpool en een Braziliaans teamHet wordt een strijd tussen een ploeg die het van haar eenheid moet hebben en een ploeg met het meeste talent (Ajax dus, red.)'. Premie Via-via is overigens wel bekend geworden dat de Ajax-selectie (ongeacht het resultaat) 550.000 gulden heeft te verdelen. Om hun eisen kracht bij te zetten hebben de spelers zelfs gestaakt op de training van afgelopen zaterdag (een dag voor de verloren, laatste competitie wedstrijd tegen FC Groningen). Diezelfde spelers worden tijdens de persconfe rentie ondervraagd door onder meer radio- en televisieverslaggevers. Hennie Meyer spreektal over het hoogtepunt in zijn carrière, wanneer hij daadwerkelijk kan meedoen. Peter Larsson heeft weliswaar nog een beetje last van zijn rechter schouder, maar speelt zeker. Ook de enkelblessure die hij in hettreffen met Groningen opliep, baart hem weinig zorgen. De Zweed wil net als al zijn ploeggenoten voor het tweede achtereenvolgende jaar de Europacup winnen. Won Ajax vorig seizoen de Europacup voor de bekerwinnaars; met IFK Göteborg greep Larsson ten koste van het Schotse Dundee United de UEFA-beker. Larsson heeft Mechelen een paar keer zien spelen en betitelt de Belgische formatie als 'sterk'. Alastair Dick hangt onder tussen watverveeld aan de bar. In tegenstelling tot Larsson kent de Schot, die nota bene al twee jaar aan Ajax 'vast zit', nog geen woord Nederlands. Hij heeft nog steeds heimwee en vindt het kennelijk niet nodig zich de Neder landse taal eigen te maken'Al verzekeren ze me volgend seizoen een basisplaats en ga ik meer verdienen, dan nog wil ik hier weg. Ik had gehoopt dat met het vertrek van Cruyff de zaken in mijn voordeel zouden veranderen. Maar de nieuwe trainers houden er een zelfde mening op na. En opnieuw valt er geen touw aan vast te knopenDe ene week sta je in de basis en speel je goedde andere week zitje weer op de bank' verzucht Dick, die een dag eerder een geweldige kans op de gelijkmaker in de uitbeurt tegen FC Groningen onbenut liet. 'Ik miste duidelijk wedstrijdritme en aan de andere kant: het was toch 'the save of the season' van die keeper?!, verontschuldigt Dick zich. Arnold Scholten, Frank Verlaat (een jaar geleden moest hij nog zijn officieel debuut maken in Ajax-één, woensdag begint hij aan zijn tweede finale...), Dennis Bergkamp en Stanley Menzo vermaken zich met een kaartspelletje. De Mos Dan neemt de buschauffeur ons mee, 5 kilometer verderop naar Oetrop of op zijn Frans: Ottrott-le-haut. In een hotel in dit kleine plaatsje, dat op 35 kilometer van Straatsburg ligt, kan kennis gemaakt worden met de Belgische deelnemer aan definale. Waar de Ajacieden zich in een net Kappa-trainingspak presenteerden, hangen de Mechelen-spelers er wel erg doordeweeks bij. Met een blauwe broek en een T-shirtje hangen de meeste 'mannekes' wat lusteloos over de stoelen. In afwachting van wat, 5

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 7