Athene; in Straatsburg bleef het lange tijd stil. Ook de pers kwam in niet zo'n grote getale op de eindstrijd tegen Malinois af, dan die van het vorig jaar. Zelfs de Veronica-omroep, die toch met enkele personen in Straatsburg (of zo u wil Strasbourg) verblijft, zorgt voor een bescheiden berichtgeving. Ingehouden De dag waarop Ajax aankomt in het Franse belooft al niet veel goeds, er heerst een ingehouden sfeer. De immer goed geluimde Rob Witschge heeft daar geen boodschap aan. De linkerspits ontpopt zich tijdens de door het reisbureau Roever en de vliegmaatschappij Martinair prima verzorgde vlucht, tot een heuse steward. Witschge doet er alles aan om het de ruim 120 inzittenden naar de zin te makenMet hapjes als satéworstjes en broodjes kip-ananas bedient hij eenieder op zijn wenken: zijn clubgenoten en de journalisten, die in tegenstel ling tot vorig jaar wel met het Ajax-gezelschap mogen meereizen. Toen reisden een stuk of zeventig gasten met de 'gladiatoren' mee. Nu kwam Freekde Jonge pas op de woensdagoch tend aan en ging Sjaak Swart met de auto. Een enkeleverslaggever maakt al in het vliegtuig van de gelegenheid gebruikom de een of andere speler een interviewtje af te nemen. Danny Blind bijvoorbeeld, omdat hij zich verschrikkelijk veel voorstelt van de 'match' tegen KV Mechelen. Vorig seizoen miste hij op een lullige wijze de slotbeurt tegen Lok. Leipzig door een blessure, die hij op het Griekse strand had opgelopen'Nu zeg ikdatdieCupook voor mij is', blikt Blind met gemengde gevoelens nog eens terug. 'Ik heb voordiefinaletoch mijn bijdragegeleverd. Ikheb zeven Europacupduels meegemaakt. Een jaar geleden voelde ikdat anders, ik had immers niet meegedaan. Het was wél de cup van Frank Verlaat, ofschoon die alleen de finale had gespeeld'. In het rood-witte vliegtuig zitten onder meer Eric de Haan en de door blessures afgevallen verdedigers Danny Hesp en Ronald Spelbos. Zij zullen met hun aanhang, de spelersvrouwen en het bestuur na aankomst hun intrek nemen in het Hilton-hotel, dat op twintig minuten lopen van het Straatsburgse centrum ligt. Hesp meldt overigens dat zijn herstel na een dubbele beenbreuk voorspoedig verloopt en hij binnen kortzonder 'brace' (een stuk hard plastic om zijn linkerbeen) door het leven mag gaan .Ondertus sen wacht hij in spanning af of Ajax nog een linksback zal aantrekken, omdat daar al enige tijd sprake van is. De voor topsport ongeschikt verklaarde Spelbos weet reeds, dat voor hem een vervanger is gevonden in de persoon van Hans Werdekker (Willem II). Spelbos was vorig jaar ook al als toeschouwer meegegaan naar de EC-finale van Ajax; er is dus toch nog een overeenkomst met die wedstrijd... Persconferentie Tegen zeven uur 's avonds (anderhalf uur na aankomst in Straatsburg) begint de persconfe rentie van Ajax in een vergaderlokaal van het Hotel Le Pare in Obernai, waar de hoofdstedelin gen deze dagen domicilie houden. Trainer Barry Hulshoff trekt een rookgordijn op over zijn tactische concept. Detechnischestaf, die verder bestaat uit Spitz Kohn en Bobby Haarms, dubt nog over twee plaatsen. De pers wil er het fijne van weten, maar Hulshoff laat niets los. 'Normaal gesproken passen we ons weinig of helemaal niet aan de tegenstander aan. Ofschoon ik de compactheid, vechtlust en collectiviteit van KV Mechelen vrees, gaan wij gewoon van onze eigen kracht uit', meldt Hulshoff. Gaat het om de bezetting van de spitspositie en de mid-midden-plaats of om twee plaatsen in de defensie: de laatste man en de linksback. Voorlopig blijft het gissen, terwijl voorzitter Ton Harmsen botte antwoorden geeft op vragen over John Bosman ('is hij in Italië aangeboden, gaat hij naar Mechelen?') en Eric Regtop (het jeugdtalent, dat momenteel uitgeleend is aan Telstar, zou aan Feyenoord zijn verkocht). Wel wordt bekend dat de contracten van drie andere spelers zijn verlengd, gelukkig

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 6