'De alles-is-anders-show' Ajax in Straatsburg; uitzendkracht bij Ajax' satellietclub Telstar. Ondertussen was Eric de Haan als tweede doelman verdrongen door de aangetrokken Lloyd Doesburg, En dan was daar natuurlijk het vertrek van de 'Grote Goeroe': Cruyff, die begin januari De Meer de rug toekeerde, omdat hij zich verraden voelde door het bestuur. Daarmee was de ellende nog lang nietvoorbij. Denk eens aan Rob de Wit, die na een bewonderingswaardige herstelperiode toch werd afgekeurd. Voor Ronald Spelbos is topsport eveneens fini. De slechts af en toe schitterende Petri Tiainen zit voorlopig in de lappenmand, wegens ge scheurde kruisbanden en Edo Ophot (kniebles sure) is er het gehele seizoen zelfs niet aan te pas gekomenDanny Hesp werd ook geveldde jeugdige linksback leek op weg naar een droomstart van zijn carrière, maar die werd wreed verstoord door een dubbele beenbreuk. Er waren meer geblesseerde spelers - bijna elk kernploeglidheeft korte of lange tijd buitenspel gestaan - maar op de genoemde pechvogels na, herstelde iedereen. Het personele leed werd nog aangedikt door het overlijden van Jaap van Praag, perschef Daan Schalm, ex-speler Co Prinsen de oud-speleren -trainer Cees Groot. Tja, en dan was er de gebruikelijke achterklap. Vooral in de periode eind 1987/begin 1988, waarin van diverse kanten de meest grove beschuldigingen werden geuit. Het kon haast niet anders dan dat al deze negatieve zaken (en warrige technische beslissingen) de prestaties nadelig zouden beïnvloeden. En dat gebeurde ook. PSV leidde al in een vroegtijdig stadium meteen straatlengte voorsprong in de strijd om het landskampioen schap, datzelden zo saai verliep. In het nationale bekertoernooi werd Ajax al vlot gewipt door FC Den Bosch, maar omdat het tweede elftal zich beter van zijn taak had gekwetenbleef de hoop bestaan dat de beker nog te pakken was. Eerste-divisieclub RKC maakte een eind aan de Amsterdamse cup-aspiraties en het 'schaduw- team' werd bedankt voor de bewezen diensten. Dat Ajax desondanks toch maar weer Europcup- f inalist werd (voor de zesde keer in zijn historie) is dan ook een prestatie van formaat. Al had het de deelneming aan de eindstrijd vooral te danken aan twee goede uitwedstrijden: die tegen de Hamburger SVen Olympique Marseille. De botsing met zijn ex-trainer - Aad de Mos - had het seizoen alsnog van een feestelijke randje kunnen voorzien. Het is als met de Elfstedentocht. Toen die nog niet zo lang geleden voor de eerste keer sinds tijden werd gehouden, was er sprake van een nauwelijks in te dammen enthousias me. ledereen liep er 'warm' voor. Een jaar later was de euforie al lang niet meer zo hevig. En zo is het eigenlijk ook met de tweede Europacupf inaie die Ajax binnen een jaar speelde. De verzadiging is al snel toegeslagen. 'Het is een dooie bedoening', was een uitspraak, die meer dan eens gehoord kon worden. De bezieling waarmee de spelers en hun supporters het duel tegen KV Mechelen aangingen, werd pas heel laat zichtbaar. Waren vorig jaar de eerste horden fans van de Amsterdamse voetbalclub al in het weekend voorafgaande aan de EC-finale tegen Lokomotive Leipzig in

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 5