U Ti a NL overtreding op de doorgebroken Marc Emmers. Na ruim een uur werd Koenraad Sanders (Mechelen dus) op de bon geslingerd nadat hij de solerende Dennis Bergkamp wat hard had gestuit. Bergkamp was in het veld gekomen voor de geblesseerde en daardoor onmachtige Van 't Schip. In de 82e minuut bezondigde Mechelen- spits Piet den Boer, inmiddels al goed geweest voor een knap doelpunt, zich aan commentaar op de leiding. Arbiter Dieter Pauly pikte dat niet en gaf ook hem geelOm dezelfde reden zag Jan Wouters (inmiddels aanvoerder) de gele prent in de 90e minuut. Het gebeurde in een fase, waarin het duel zich volledig op Belgische helft afspeelde. Mechelen-trainer Aad de Mos had het duidelijk moeilijk met de spanningen, terwijl Ajax verwoed, maar vergeefs op de gelijkmaker joeg. Nadat er ruim 90 minuten zijn gespeeld, maakt Pauly ereen eindaan. DeAjax-spelersen begeleiders bedanken hun fans, die zich correct hebben gedragen. Met de 'Final countdown' als achtergrondmuziek (erg origineel) ontvangt Mechelen de beker uit handen van UEFA-presi- dent, Jacques Georges. Ajax, de morele winnaar, wordt'afgescheept'met een oorkonde, die door Wouters achteloos omhoog wordt gehouden. Tijdens deze ceremonie draagt een aantal Ajax-spelers shirtjes met de naam van sponsor TDK en omdat dat verboden zou zijn, hangt de club een boete boven het hoofd. De temperatuur in het Stade de la Meinau is overigens tegen tienen nog steeds een graad of 20. De in groten getale aanwezige politie hoeft niet in te grijpen. Gelukkig maar... Foto George Verberne. 'HetParool: 29

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 31