n iet verder dan 78Het aantal tegentreffers (40) was hoger dan de afgelopen twee jaargangen, maar lager dan de zes daaraan voorafgaande seizoenen. Het aantal ingezette spelers is waarschijnlijk een nieuw clubrecord: 28 man is niet niks. Ondanks de scoringsdrift van kam pioen PSV behield Ajax het doelpuntenrecord van '66-'67:122. Stanley Menzo, Winteren Van 't Schip waren in elke competitiewedstrijd van de partij. Menzo miste slechts 49 minuten van de uitbeurttegen DS'79 en werd toen vervangen door debutant Lloyd Doesburg. Van de ingezette spelers is Mühren momenteel de oudste (bijna 37) en Ronald de Boer (hij wordt over een week 18) de jongste. Menzo, Winter en Van 't Schip waren ook de drie enigen die alle officiële wedstrijden van Ajax van dit seizoen meege speeld hebben: competitie, KNVB-beker, Europacup en Supercup. Na afloop van Groningen-Ajax werd een persconferentie belegd, waarin bekend werd gemaakt dat Bosman 25.000 gulden aan Toulon heeft betaald voor een schikking. 'Hij wilde rustom zich goed te kunnen voorbereiden op het seizoenslot met Ajax', aldus Bosmans zaakwaarnemer Ger Lagendijk, die overigens bij KV Mechelen een managersfunctie heeft... Frank Arnesen blijkt 's middags in de uitwed strijd tegen DS een wel erg zware blessure te hebben opgelopen. Op het hobbelige Dordtse veld zwikte de pechvolle Deen na 19 minuten door zijn linker enkel. Er werd vervolgens vastgesteld dat Arnesens kuitbeen was gebroken en de enkelbanden waren ge scheurd. De 31 -jarige international, die juist van PSV een vrije transfer had gekregenzal op zijn vroegst in oktober weer inzetbaar zijn. Hij mist dus sowieso de Europacupfinale van PSV tegen Benfica (25 mei) en de eindronden van het Europees kampioenschap in West-Duitsland. Hij zal tijdens dat toernooi overigens wel als eregast van de Deense ploeg aanwezig zijn. 9 mei: op zaterdag 28 mei wordt in De Meer een benefietwedstrijd gespeeld voor Rob de Wit, die overigens met Ajax vandaag in Straatsburg is gearriveerd. De voormalige Utrechter zal zelf helaas niet in actie kunnen komen tijdens het duel tussen het Nederlands elftal op oorlogsterkte en een Ajax-team, waarvan de plaatsen van de internationals ingenomen door De Wits ex-ploeggenoten bij FC Utrecht. 10 mei: bondscoach Rinus Michels kan voor de EK-eindronden niet beschikken over ex-Ajacied Sonny Silooy. De geboren Zaankan- ter mag door een gebroken oogkas tot eind juli niet in actie komen. De verdediger van Racing de Paris, dat op 19 juni overigens de voorberei dingen op het nieuwe seizoen begint, staat momenteel op 19 interlands. 'Jammer dat ik niet mee kan doen', aldus de 24-jarige Silooy, 'maar mijn gezondheid staat voorop'. Kwalificatie: UEFA-team Nederland-Hon- garije 0-0. Bijzonderheden: de Nederlandse UEFA's (tot en met 18 jaar) zijn er nog niet in geslaagd zich rechtstreeks voor de eindronden van de Europese titelstrijd te kwalificeren. Wanneer de ploeg van Albanië over twee weken met meer dan vijf doelpunten verschil van Hongarije wint, gaatzij in juli naar de finales in Tsjechoslowakije. De linksbenige Ajax-spelers Frank de Boer, Ronald de Boer en Bryan Roy deden allen 90 minuten mee in Deventer. 11 mei, finale Europacup-toernooi voor bekerwinnaars in Straatsburg: Ajax-kv Mechelen (0-0) 0-1. Doelpunt: 53. Den Boer 1 -0. Scheidsrechter: Pauly (WD1). Toeschouwers: 39.446. Opstelling: Menzo; Blind, Wouters, Verlaat (73. Meijer) en Larsson; Scholten, Winter en Mühren; van 't Schip (57. Bergkamp), Bosman en Rob Witschge. Bijzonderheden: voor een uitvoerig verslag van deze dramatische eindstrijd, zie elders dit blad. Wat andere zaken: Blind werd uit het veld gestuurd in de 17e minuut na een grove 27

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 29