anderzijds heeft geen oplossing gebracht ten aanzien van de aanwezigheid van de media bij de wedstrijd. Allen werden geconfronteerd met de onafhankelijke positie van de Commissie van Beroep. Die commissie heeft het vonnis van de tuchtcommissie in zijn geheel overgenomen, inclusief de uitsluiting van toeschouwers én media. Daardoor was het voor de tweede keer dit seizoen een doods geheel in De Meer, waar eerder Nederland-Cyprus op een bevroren bodem werd afgewerkt. Voor een handjevol ME'ers en bestuurders en een radioverslaggever in een hoogwerker won Ajax overigens verdiend. Jammer was het dat Bosman, die enkele dagen eerder had toegegeven na dit seizoen te vertrekken naar België, zoveel kansen onbenut liet. Immers, tegelijkertijd scoorde PSV'er Wim Kieft vier keer tegen Sparta, waardoor hij momenteel de topscorerslijst aanvoert. Bos nians eerste doelpunt werd vanaf de stip gemaakt, nadat Haarlemmer Ortwin Linger een inzet van John van 't Schip van de lijn had geslagen. Haarlem-keeper Edward Metgod kreeg vervolgens de gele kaart, omdat hij te fel protesteerde. Opstelling: Menzo; Scholten, Winter, Larssonen Verlaat; Wouters, Van 't Schip en Mühren (46. Richard Witschge); Meijer (46. Bergkamp), Bosman en Rob Witschge. 4 mei: toch nog sneller dan verwacht heeft Cruyff zijn handtekening gezet onder een contract dat hem voor een jaar bindt aan het Spaanse Club de Football Barcelona. Hij gaat in het komende seizoen liefst 1,9 miljoen gulden verdienen en neemt zijn assistent bij Ajax - Tonnie Bruins Slot - mee naar het Zuiden. Barga-voorzitter Josep Huis Nunez was het die de knoop doorhakte, ook al schijnt hij niet al te best overweg te kunnen met Cruyff. Zoals de ex-topvoetballer ook meer dan eens heeft verklaard dat hij niet onder Nunez wil werken. De Spaanse pers bracht de komst van de voormalige El Salvador bescheiden. In 1973, toen Cruyff Ajax verliet en zich als speler in Nou Camp meldde, was dat wel even anders... 8 mei, competitie: FC Groningen-Ajax (1-1)2-1. Doelpunten: 15. Bosman 0-134. Olde Riekerink 1 -183. Booy 2-1Scheidsrechter: Hobé. Toeschouwers: 12.343. Bijzonderheden: Ajax besloot de competitie 1987-'88 met een wanprestatie in het Ooster park. FC Groningen zei bedankt, want het mag door de op basis van de inzet verdiende 2-1 zege deelnemen aan de nacompetitie voor één plaats in het UEFA-cuptoernooiMet het overigens fraai kopdoelpunt van Bosman op aangeven van aanvoerder John van 't Schip had Ajax zijn kruit verschoten. Bij een 2-1 achterstand kreeg het nog wel kansjes, maar die bleven zonder resultaat. Groninger Olde Riekerink kreeg de gele kaart wegens hands en Winter werd genoteerd, nadat hij Gary Brooke had vastge houden Bosman zei na afloop te rekenen op een goede uitvoering in Straatsburg na deze slechte generale repetitie. Een kwartier voor het slotsignaal moest Peter Larsson zich laten vervangen, hij had zijn enkel verzwikt. Verdedi ger Danny Blind kon tevreden terugkijken op zijn eerste optreden in het basisteam sinds de Europacupwedstrijd van 20 april tegen Olympi- que Marseille. Opstelling: Menzo; Blind (61Bergkamp), Larsson (75. Dick)Winter en Verlaat; Scholten Bosman en Richard Witschge; Van 't Schip, Meijer en Rob Witschge. Met de zevende competitienederlaag (de laatste keer dat er zo vaak werd verloren, was in het eerste seizoen onder de bezielende leiding van Cruyff: 1985-'86) werd een punt gezet achter dit eredivisie-seizoen. Bosman werd natuurlijk Ajax' topscorer met 25 doelpunten en tweede op de eredivisie-lijst achter PSV'er Wim Kieft (29). Na 'Bossie' is Hennie Meijer met 11 treffers Ajax' meest schotvaardige speler. We moeten tot het seizoen 1979-'80 teruggaan voor een doelpuntenproduktie onder de 80. Ajax kwam nu 26

Clubblad De Ajacied (1997-2009) | 1988 | | pagina 28